Lukáš Pulpán z Plzně (vlevo), ilustrační foto

Lukáš Pulpán z Plzně (vlevo), ilustrační foto | foto: ČTK

Doteď jsem byl dřevák, smál se po první trefě v sezoně obránce Pulpán

• 2
Přestože je po slovenském spoluhráči Peteru Čerešňákovi druhým nejproduktivnějším obráncem hokejové Plzně, na premiérový gól v sezoně čekal Lukáš Pulpán až do 43. kola! Trefil se ve středečním utkání proti Vítkovicím a byl to sladký bonus na jubilejní zápis. Třiatřicetiletý plzeňský odchovanec totiž zároveň nastoupil ke 400. utkání v nejvyšší české soutěži.

„Panečku, trefit se devět kol před koncem základní části, to je něco,“ vtipkoval Pulpán po výhře 4:2, která Škodu posunula na druhou příčku tabulky. „Jsem rád, že mi to tam spadlo, doteď jsem byl dřevák. Neproměnil jsem mraky šancí, až teď mi konečně střela vyšla přesně.“

I kouč Hanzlík váš výkon chválil. Hodně vám pomohlo, že jste skóroval hned v osmé minutě?
Musím říci, že jsem se od začátku cítil dobře. Bruslilo se mi lehce a i ten gól mi samozřejmě pomohl.

O vítězství jste rozhodli až v závěru. Dalo se za stavu 2:2 vytušit, že další trefa rozhodne?
Je to tak, oba týmy to vnímaly. Naštěstí se to otočilo k nám. Zase se ukázalo, jak moc jsou pro nás důležití Kovi a Guli (Kovář s Gulašem). Na konci to vzali na sebe a zápas rozhodli.

Schází vám teď zranění a nemocní beci, je to vzadu náročnější?
To si nemyslím. Kluci jsou popadaní, to se stává. Je nás šest, musíme to zvládnout takhle. Proti Vítkovicím nám přijel pomoci Petr Hořava, předtím na Spartě šel do obrany Prajsa (útočník Preisinger). A musím říci, že to odehrál skvěle, byl to náš nejlepší bek. (úsměv)

Posunuli jste se už na druhou příčku tabulky, je to i další porce sebevědomí?
My se určitě nepřeceňujeme. Teď nás Vítkovice v první třetině přehrávaly, nám nejezdily nohy. V kabině jsme si pak něco řekli a zlepšilo se to. Víme, že nic nesmíme podcenit.

Asistent Jiří Hanzlík dokonce naznačil, že by před play off neuškodila malá krizička, prohraný zápas, aby tým zůstal při zemi...
Těžko říct. Když se daří a sbíráme body, jen ať je sbíráme dál. Myslím, že když nám to tam padá, je to jen dobře.

Věděl jste, že hrajete kulatý, 400. zápas v extralize?
Věděl. Kluci už mě informovali, kolik to bude stát. No, já si to jako pokladník nějak zkoriguju. (smích)

Teď vás čekají Chomutov a Pardubice, týmy ze spodku tabulky. Bude to jiný hokej než s Vítkovicemi?
Pořád půjde o to, co soupeřům dovolíme my. Když budeme bruslit, dobře napadat a proměňovat šance, dokážeme uspět. Když nám nohy nepůjdou, bude to trápení jako první třetině s Vítkovicemi.