INKASOVAL. Litvínovský golman Petr Franěk inkasuje druhou branku.

INKASOVAL. Litvínovský golman Petr Franěk inkasuje druhou branku. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Litvínovská hokejová tvrz se drolí, body odvezl i Zlín

• 3
Brankář, který ani neměl nastoupit, vychytal hokejisty Litvínova. I kvůli Jakubu Sedláčkovi se jejich domácí tvrz povážlivě drolí, už druhý soupeř v řadě na Hlinkově stadionu raboval.

Po Plzni na něm slavil také Zlín: včera v extralize vyhrál 4:2. "Přestali jsme doma dávat tolik gólů, co dříve," našel zlom Vojtěch Kubinčák, domácí útočník.

Přitom právě díky němu začal Litvínov zvesela, využil hned první přesilovku. Rindoš se neukvapil s dorážkou, puk posunul na volného Kubinčáka a bylo to 1:0.

Domácí ještě chvíli tlačili, ale potom dostal scénář zápasu jiný směr. Balaštík tečoval puk mezi Fraňkovy betony - vyrovnáno! "Domácí tenhle gól nahlodal," viděl zlínský kouč Zdeněk Venera. Zato hosté narostli a díky dvěma brejkům přetočili na 3:1. Ač ještě bruslí snížil Viktor Hübl, na víc se Litvínov nezmohl. "Začali jsme tlačit moc pozdě," řekl Kubinčák.

A poražený trenér Jiří Kučera kritizoval: "Od půlky 1. třetiny jsme přestali hrát, ztráceli jsme puky, nechodili do brány, bylo to alibistické. Je jen málo kluků, kteří jsou ochotní před branku jít. Příště to musíme zjednodušit."

A příběh gólmana Sedláčka? Ten od 2. periody nahradil Dubu, který si poranil třísla. "Tomáš v 19. minutě chytil nějakou grimasu, tak jsem si říkal:Už by to mohlo konečně vyjít," naznačil Sedláček, jak moc se do branky po delší době těšil. "Protáhl jsem se na chodbě a vletěl na to."

Kdo by dochytal, kdyby se zranil i on? "Náš vedoucí pan Šolc říkal, že by se svlékl." Sedláček byl při klíčové chvíli ve 3. třetině, za stavu 1:2 u něj poskakoval puk odražený od mantinelu. Gól video nepotvrdilo. "Já věděl, že to nebylo za čárou."