Souboj Jaroslava Vlacha (vlevo) z Liberce a Tomáše Voráčka z Boleslavi.

Souboj Jaroslava Vlacha (vlevo) z Liberce a Tomáše Voráčka z Boleslavi. | foto: ČTK

Vlach bitkou nastartoval Liberec. Rozhodl zápas, chválil kouč Pešán

• 0
Můj dům, můj hrad. Hokejisté Liberce prodloužili úspěšnou domácí sérii na dvanáct výher za sebou. Ve vyhecovaném regionálním derby proti Mladé Boleslavi se však včera před vyprodanou arénou pořádně zapotili, nakonec srdnatého soupeře udolali 5:4 v prodloužení.

Útočník Jaroslav Vlach strhl napínavou bitvu s Mladou Boleslaví na libereckou stranu, přestože nevstřelil žádnou branku a dokonce si nepřipsal ani jeden kanadský bod.

V 50. minutě však vyhlášený silák za nepříznivého stavu 2:4 svedl vítězný pěstní souboj s protihráčem Voráčkem a právě tahle chvíle nastartovala Bílé Tygry k velkému obratu. „Byl to náš rozdílový hráč, to on rozhodl zápas,“ chválil kolegu útočník Branko Radivojevič.

A kouč Pešán přizvukoval: „Vlach beze zbytku splnil svou roli v týmu. Je to hráč, kterému výsledek za žádného stavu není jedno. To on zápas otočil.“

Lídři extraligy začali proti Boleslavi s velkou chutí a v 7. minutě je dorážkou po Šimkově střele od modré v přesilovce poslal do vedení Bakoš. Hosté ovšem rovněž v početní výhodě ještě v úvodní části dokázali vyrovnat a ve druhé třetině nasadili k trháku. Opět v přesilovce se trefil Klimenta a při hře čtyř proti čtyřem po samostatném úniku zvýšil Bárta na 3:1. Ve stejném poměru hráčů sice Šimek střelou z úhlu o tyčku snížil, ale v další přesilovce znovu překonal Schwarze v liberecké brance Klimenta.

Ve třetí části se však Bílí Tygři dokázali vzepřít osudu. Radivojevič nejdřív snížil na 3:4 a necelých pět minut před koncem Valský vyrovnal. Stejný hráč se pak po parádní přihrávce Mojžíše v prodloužení zasloužil o vítěznou branku, díky níž Liberec shrábl dva body.

„Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, dvakrát jsme šli do dvougólového vedení. Bohužel v závěru nás soupeř donutil k chybám a zaslouženě vyrovnal,“ řekl boleslavský kouč Marian Jelínek. „Trošku trpkosti cítíme, vzhledem k vývoji zápasu mohlo dojít k senzaci, ale bohužel pro nás nedošlo.“ Hostům v nerváku před 7500 diváky nepomohly k výhře ani dvě trefy kapitána Klimenty. „Ve třetí třetině jsme se nechali hrozně zatlačit, ale je to těžké, Liberec hraje výborně. Když jsem viděl, jak nás začali točit, tak mi bylo jasné, že to asi nemůžeme ustát,“ přiznal Tomáš Klimenta.

Výhra nad Boleslaví byla pro Tygry už 34. v sezoně, čímž vyrovnali svůj historický rekord. Do konce základní části přitom zbývá ještě osm kol.

Liberec nastoupil v brance se Schwarzem, jednička Lašák má z minulého zápasu v Hradci poraněnou nohu. „Jánko měl tendenci se posadit na střídačku jako dvojka, kdyby něco hořelo, ale to jsme mu nedovolili, aby si zranění ještě nezhoršil. Po reprezentační přestávce by měl nastoupit do branky,“ komentoval brankáře kouč Pešán.