Brankář Komety Karel Vejmelka odolal, Radan Lenc z Liberce svou šanci neproměnil. | foto: ČTK

Pilná liberecká střelba nestačí. Musíme potrénovat nájezdy, ví Lenc

• 1
Hokejisté Liberce podruhé za sebou prohráli po samostatných nájezdech. Ve 35. kole extraligy v pátek na domácím ledě padli s Kometou Brno 2:3.

„Měli jsme spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili a vychytal nás Karel Vejmelka. Je to škoda, těžko se mi to hodnotí,“ řekl útočník Radan Lenc. „Každý bod je samozřejmě důležitý, ale budeme muset potrénovat nájezdy, protože se nám v nich teď vůbec nedaří.“

Sparta drží vedení, Třinec zabral. Kometa prodloužila sérii díky Klepišovi

Páteční duely extraligy přehledně

Sparťané slaví gól Roberta Říčky na 1:1

Bílí Tygři měli stejně jako minule ve Zlíně znovu problémy s produktivitou. Soupeře přestříleli vysoko 43:19, ale ke třem bodům to stejně nevedlo. V tabulce nejvyšší soutěže se přesto udrželi na pátém místě.

V úvodním dějství byli aktivnější hráči Komety a ve 13. minutě toho dokázali využít. Klepiš zamíchal s pukem v mezikruží, pak našel v levém kruhu Němce a ten z první trefil odkrytý kout branky - 0:1.

Ve druhé třetině se Bílým Tygrům po pěkné kombinaci zakončené Lencovou parádní střelou do horního růžku podařilo vyrovnat. Jenže hosté si vedení ještě v prostřední části vzali zpět, když Němec tečoval Freibergsovu střelu od modré do protipohybu brankáře Kváči.

V závěrečné třetině Liberec vytrvale obléhal branku soupeře, pálil na Vejmelku jednu střelu za druhou, dlouho se však ne a ne trefit. Povedlo se mu to až minutu před vypršením základní hrací doby, kdy se při hře bez brankáře nekompromisní střelou zpoza pravého kruhu prosadil Vlach a poslal zápas do prodloužení.

V něm se hra přelévala ze strany na stranu, ale nikdo se neprosadil, a tak musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých liberečtí střelci selhali. Trefil se jen Holík a zajistil Kometě bod navíc.