Brankář Liberce Dominik Hrachovina (uprostřed) inkasuje v utkání proti Třinci.

Brankář Liberce Dominik Hrachovina (uprostřed) inkasuje v utkání proti Třinci. | foto: ČTK

Liberečtí hokejisté si pohráli s Hradcem, tři góly dali v přesilovkách

• 0
Hokejisté Liberce se rychle vzpamatovali z páteční domácí prohry s Karlovými Vary a na svém ledě ve 40. kole extraligy v neděli vypráskali Hradec Králové 5:1. Tři góly vstřelili v přesilových hrách a potvrdili, že jsou jejich velkou zbraní.

Po výhře nad Hradcem vedou Bílí Tygři extraligovou tabulku o pět bodů, druhá už je Plzeň, na třetí místo klesla Sparta.

„Ani páteční zápas s Vary od nás nebyl špatný, ale selhali jsme v koncovce. Řekli jsme si, že tentokrát musíme být lepší v proměňování šancí a povedlo se,“ těšilo libereckého kapitána Petra Jelínka, který se včera také zapsal mezi střelce. „I když jsme v pátek zaváhali, pořád jsme na vítězné vlně. Byli jsme po celou dobu lepším týmem. V přesilovkách se nám daří a doufám, že nám to vydrží co nejdéle.“

Extraliga si akcí Legenda legendám připomínala nedožité 70. narozeniny legendárního kouče olympijských vítězů z Nagana Ivana Hlinky, a tak oba týmy odehrály první třetinu ve speciálních dresech s portréty svých legend. Liberečtí hráči nesli na trikotech Jaroslava Nedvěda, hosté Miroslava Řeháka.

V první části Bílí Tygři soupeře jasně přehrávali. Do vedení je ve 12. minutě v přesilovce po parádní individuální akci poslal přesnou střelou k tyči nejproduktivnější hráč týmu Libor Hudáček. I druhý gól lahodil oku: rychlík Zachar ujel po levém křídle a přihrál před branku, kde najíždějící Musil jen nastavil hůl a efektně nasměroval puk do sítě.

Ve druhé části rozbité řadou trestů zvýšili domácí po akci Lence v další přesilovce už na 3:0, Hradec však v závěru třetiny díky Dragounovi snížil. V závěrečné části Bílí Tygři dopřáli téměř vyprodané aréně kýženého „bůra“. Po parádní individuální akci se prosadil Jelínek a v přesilovce tečí Ordoš.

„Odehráli jsme velice dobré utkání. Po celých šedesát minut jsme hráli velice koncentrovaně a dodržovali jsme systém,“ chválil liberecký kouč Patrik Augusta. „Kromě dvou šancí hostů ve druhé třetině jsme měli utkání pod kontrolou. Byli jsme silní na puku, dokázali vyhrávat osobní souboje a klíčem k výhře byl náš týmový výkon.“

„Liberec vyhrál naprosto zaslouženě, předčil nás v nasazení, agresivitě i pohybu. Všude jsme byli o krok později a z toho vyplývaly naše fauly, které Liberec trestal,“ řekl hradecký asistent Tomáš Martinec. „V zápase jsme měli jen pár světlých momentů. Kdybychom za stavu 3:1 proměnili samostatný nájezd, mohli jsme utkání trošku zdramatizovat, ale to se nestalo.“

Hodně vidět byl v utkání domácí útočník Jaroslav Vlach. Ten po závěrečné siréně sestřelil hostujícího obránce Čápa a dostal trest na pět minut plus do konce zápasu za zásah do oblasti hlavy a krku. Celkově si Vlach z bitvy s Hradcem odnesl 39 trestných minut, protože se ve druhé třetině také porval s Filipem Pavlíkem.

Další zápas hrají Bílí Tygři ve středu v Praze, kde se ve šlágru kola utkají se Spartou, která po prohře s Plzní klesla na třetí místo za západočeský tým.