Karlovarský útočník Vojtěch Tomeček střílí gól. V brance Liberce je Ján Lašák.

Karlovarský útočník Vojtěch Tomeček střílí gól. V brance Liberce je Ján Lašák. | foto: ČTK

Sen o desítce je fuč. Hokejisté Liberce už budou hrát o udržení

• 0
Představy o postupu do předkola play-off jsou pryč. Hokejisté Liberce prohráli v předposledním kole extraligy v Karlových Varech jednoznačně 2:5 a definitivně si zabouchli dveře do desítky.

Po základní části extraligy skončí Bílí Tygři jedenáctí. Utkání závěrečného kola, v němž v neděli od 18.20 hostí Mladou Boleslav, tak už bude v podstatě formalitou. I bez něj je jasné, že Liberec bude hrát skupinu o udržení - ve společnosti Karlových Varů, Olomouce a Slavie.

Všechno přitom v poslední době vypadalo pro Bílé Tygry nadějně. Po bídném startu do roku 2015 pětkrát v řadě vyhráli a vrátili se do hry o desítku. Jenže ve středu padli doma s Litvínovem a včera nestačili ani na dvanácté Karlovy Vary.

Liberečtí na západě Čech nezačali vůbec dobře. Už po 39 vteřinách inkasovali první gól poté, co Hruška dopravil do branky puk vyražený brankářem Lašákem.

Bílí Tygři však dokázali rychle odpovědět. Fillipi našel na modré Vitáska, ten si sjel až na kruh, odkud prostřelil Závorku v domácí brance. Ještě v první třetině si však Karlovarští vzali vedení zpátky: Duda lobem od vlastní branky vybídl Tomečka, ten si puk sklepl rukou do jízdy a překonal Lašáka.

Liberečtí se nevzdávali, snažili se o vyrovnání, jenže ve 36. minutě putovali na trestnou lavici hned dva Bílí Tygři a domácí tým dvojnásobnou přesilovku přetavil ve třetí trefu. Asistenci si u ní připsal útočník Martin Bartek hostující ve Varech právě z Liberce.

Žádné vzepětí Liberce se v závěrečné třetině nekonalo. Naopak ve 45. minutě vstřelili domácí čtvrtý gól a bylo definitivně rozhodnuto.

Nedělní zápas 52. kola extraligy tak pro Bílé Tygry bude poněkud smutným loučením se základní části.