Brankář Olomouce Branislav Konrád při utkání se Spartou.

Brankář Olomouce Branislav Konrád při utkání se Spartou. | foto: ČTK

První byl můj, litoval olomoucký brankář Konrád po prohře se Spartou

• 0
„Nepamatuju si zápas, kdy jsem měl deset střel na bránu,“ kroutil hlavou po porážce 0:3 se Spartou Branislav Konrád. Olomoucký gólman mluvil v nadsázce, střel na něj šlo celkem devatenáct, ale například za druhou a třetí třetinu jich bylo celkem jen sedm. Spartě to stačilo, bezpečně hlídala své vedení a kohouti nenašli žádnou zbraň.

Dva góly Sparty v první třetině nepřišly po velkých šancích. Daly se chytat?

Při prvním gólu jsem předběhl střelu a prošla mi pod rukou. Druhý byla dorážka. Vyrazil jsem puk, chtěl jsem ho odrazit za bránu, střetly se nám hokejky a propadlo mi to. Ten byl spíš smolný, první byl můj. Potom to Sparta zavřela.

Viděl jste při první trefě střílejícího Jonese, který byl mezi dvěma beky?Viděl jsem tu střelu, ale promáchl jsem ji. Propadla mi pod rukou. Byl to můj špatný gól. Škoda, že jsme to neustáli do konce první třetiny. Potom jsme se na to celý zápas jen dívali.

Souhrn

ze 33. kola extraligy

Hlavně v první třetině byla Sparta u všeho dřív. Čím to bylo?
Sparta dala první třetinu dva góly a pak už v podstatě jen bránila, vyhazovala puky za modrou čáru a stačilo jim to, nepouštěli nás. Až sedm minut před koncem jsme se dostali do nějaké vyložené šance a byla škoda, že jsme ji neproměnili. Střel jsme měli hodně, ale nepadlo nám to. Jim tam padly dvě šmudly, to rozhodlo.

Co chybělo hře kohoutů?
Asi góly. Škoda, že jsme žádné nedali. Spartu ten první dostal trochu na koně. Potom to zavřeli a těžko se prosazovalo.

Šli jste do utkání po pátečním vítězství v Litvínově až moc v klidu?
V klidu rozhodně ne, proti Spartě se nikdy nedá v klidu. Nabuzení jsme byli, ale těžko říct, jestli málo, nebo moc. Je to škoda. Nepamatuju si zápas, kdy jsem měl deset střel na bránu. Ani nevím, co k tomu říct.

Pro gólmana asi nejhorší zápas celé sezony?
To si ani nepamatuji, kdy jsem měl tak málo práce. A to jsem měl ještě štěstí, protože jednou byla tyčka a jednou to nedali do prázdné brány. Těžko se mi to hodnotí. První třetina rozhodla.

V Litvínově jste sice vyhráli, ale jinak máte pět porážek ze šesti kol. Je to důvod k nejistotě?
Všeobecně poslední zápasy klid moc nemáme a před námi jsou těžké zápasy. Musíme se tedy snažit bodovat co nejvíc to půjde.