Třinec - Pardubice; Duba inkasuje

Třinec - Pardubice; Duba inkasuje | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Kometa vyhrála u mistra, Zlín se pomstil a slávista Červenka byl u pěti gólů

• 78
Zdá se, že hokejisté Komety Brno mají nejhorší za sebou. Po sedmigólovém vítězství nad Libercem uspěli i na ledě mistrovských Karlových Varů, kde díky Šindelovi vyhráli po nájezdech 3:2. Ve 13. kole extraligy se blýskl slávista Červenka, jenž v duelu s Mladou Boleslaví získal 5 kanadských bodů (2+3).

Na prvním místě se dál drží Vítkovice, ovšem mocně na ně dotírá jeho dnešní přemožitel ze Zlína, jenž ztrácí už pouhý bod. Postavení mu zajistilo umění centra Petra Lešky, který v samostatných nájezdech uspěl hned dvakrát.

Sparta prohrála v Plzni 2:3, ačkoli v utkání dvakrát vedla. Vítězný gól si připsal zkušený obránce Jaroslav Modrý. Liberec naopak prolomil sérii pěti porážek za sebou a porazil České Budějovice 3:0.

Domácí fanoušky si naštvali v Třinci a v Litvínově. Slezané nepotvrdili formu z posledních kol a nestačili na Pardubice (1:5), Severočeši pak ostudně podlehli Kladnu 1:6.

zlín - vítkovice 3:2 sn

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Vypjatý duel, ve kterém po první třetině vedli domácí, Vítkovice v prostřední části otočily a vypadalo to, že odjedou se třemi body. Jenže pak se prosadil zlínský kanonýr Balaštík a utkání dospělo až do penalt. V nich byl nejúspěšnější domácí Petr Leška, jenž uspěl hned dvakrát. Poprvé vystřelil brankáři mezi betony, podruhé ho oklamal parádní kličkou.

Zdeněk Venera (Zlín): "Ocenil bych Petra Lešku, který s přehledem proměnil perfektně oba nájezdy. Vyjádření dvou bodů pro nás a jeden pro Vítkovice spravedlivě hodnotí průběh utkání."
Kamil Konečný (Vítkovice): "Nejsme spokojeni. Ani ne tak s výsledkem, jako s výkonem. V první třetině jsme byli pasivní, chyběl nám pohyb, agresivita i nasazení. Zlín byl rychlejší, měl více šancí a bylo s podivem, že jsme prohrávali jen 0:1."

Branky a nahrávky: 12. Kubiš (Roman Vlach), 51. Balaštík (Galvas, Leška), rozhodující sam. nájezd Leška - 30. Svačina (Ujčík), 37. Burger (Hubáček). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:6, navíc Balán (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4860. Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Švrček, Míka, Linhart, od 21. navíc Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kollár, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Záhorovský, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.
Vítkovice: Šindelář - Jurečka, Rehák, Kuboš, Stehlík, Sičák, Voráček - Klimek, Burger, Hubáček - Treille, Štefanka, Kvapil - Ujčík, Vrána, Svačina - Šedivý, R. Hruška, Varaďa. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

třinec - pardubice 1:5

Duel dvou nejúspěšnějších týmů posledních kol jasně ovládli Pardubičtí díky výbornému vstupu do utkání. V čase 2:50 skóroval Sýkora, po něm se do konce první třetiny prosadili i obě zámořské posily. Obránce Jillson střelou švihem z levého kruhu, útočník Genoway ranou bez přípravy po Rákosově přihrávce zpoza branky. Třinec po těžkém direktu už na zvrat nezmohl.

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Chtěli jsme potvrdit naše poslední výsledky, ale vstup ovlivnily rychlé góly soupeře. Ze tří střel dal dvě branky a to mělo vliv na další průběh. Chyběla tomu lehkost, přesnost, to se přenášelo do dalšího průběhu."
Jan Votruba (Pardubice): "Měli jsme výborný vstup do utkání a prakticky celý zápas jsme z toho těžili. I za příznivého stavu jsme kontrolovali hru a hrozili brejkovými situacemi, které se bohužel nepovedlo využít."

Branky a nahrávky: 41. Zíb (Cartelli, Peterek) - 3. P. Sýkora (Píša), 8. Jillson (Špirko), 19. Genoway (Rákos, Píša), 22. Koukal, 58. Nakládal (Koukal, Zohorna). Rozhodčí: Hradil, Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 12:13. Využití: 1:2. Diváci: 3954. Třetiny: 0:3, 0:1, 1:1.

Třinec: Duba (21. Hamerlík) - Seman, Malec, Hrabal, Zíb, Lojek, Výtisk, Cartelli, Andersons - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kohn, Polanský, M. Růžička - Mičulka, Polák, Tomas - Kanko, Ostřížek, Kútny. Trenéři: Marek a Kopřiva.
Pardubice: Hašek - Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Jillson - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Zohorna, Koukal, Starý - Cetkovský, Genoway, Somík - Klejna, Semorád, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

plzeň - Sparta 3:2

Rozhodlo přesilovkové umění Západočechů, kteří všechny své góly vstřelili v početní výhodě. Ten vítězný zaznamenal v čase 51:37 zkušený obránce Jaroslav Modrý, který švihem od mantinelu zaskočil sparťanského brankáře Cháberu. Pražané pak ještě tlačili a vytvořili si několik šancí, ovšem na vyrovnání už nedosáhli.

Marian Jelínek (Plzeň): "Dokázali jsme si, že když proměníme přesilovky, můžeme i vyhrát. Kromě toho bylo z naší strany také vidět markantní zlepšení defenzívy. Lepší výkon v tomto směru podali všichni od brankáře až po posledního hráče."
Pavel Hynek (Sparta): "Rozdílový gól Plzně byl ve větší efektivitě přesilovek domácích. Plzeň proměnila tři z osmi. My žádnou ze sedmi. To nám dnes chybělo k lepšímu výsledku. Inkasovali jsme inkasovali laciné góly."

Branky a nahrávky: 16. M. Straka (Bomersback, Benda), 20. Vlasák (Bomersback, M. Straka), 52. Modrý (M. Straka, Bomersback) - 4. J. Hlinka (D. Výborný), 19. Ton (Netík, J. Hlinka). Rozhodčí: Minář, Šír - Poruba, Tošenovjan. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6476. Třetiny: 2:2, 0:0, 1:0.

Plzeň: Salfický - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Mezei, Benda - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Adamský, Vampola, Tvrdík - Scofield, Kracík, Matějovský - M. Heřman, Jan Kovář, Dvořák. Trenéři: Jelínek, Razým a Pejchar.
Sparta: Chábera - Vykoukal, Gulaši, Macholda, Jan Hanzlík, Černošek, S. Hudec, J. Mrázek - Ton, Broš, Kafka - D. Výborný, Hlinka, Netík - Látal, Langhammer, Ručinský - Hromas, Koreis, Podlešák. Trenéři: Hynek, F. Výborný a Dušek.

litvínov - kladno 1:6

Litvínov se dostal do vedení díky přesilovce, ale pak už to byla tragédie. Za stavu 1:1 prošustroval dvouminutovou přesilovku 5 na 3 a složil se. Kladno pouštěl do brejků a přečíslení, v rozmezí devíti minut druhé třetiny třikrát inkasoval. Jeden gól dokonce dalo Kladno, režírované Paterou (2+2), ve vlastním oslabení! Rozklad pokračoval i ve třetí třetině, po šestém gólu šel místo Hübla do domácí branky Brzobohatý.

Jiří Šlégr (Litvínov): "Byl to určitě náš nejhorší výkon v letošní sezóně. Je na čase, aby si to mužstvo uvědomilo a začalo s tím něco dělat. Pokud budeme takhle hrát, nemůžeme vyhrát s nikým a nikde."
Zdeněk Müller (Kladno): "Jsme spokojení. Podali jsme nejlepší výkon venku. Rozhodla druhá třetina. Ubránili jsme přesilovku pět na tři, dali jsme tři rychlé góly. Dařily se nám brejky. S naším výkon venku jsme po dlouhé době spokojení."

Branky a nahrávky: 7. V. Hübl (J. Černý) - 19. Šmach, 30. Patera (V. Kameš, Bělohlav), 34. Tomajko (Patera, Šmach), 39. Patera (F. Kaberle, V. Kameš), 44. Eberle (Stieler, Kuchler), 44. V. Kameš (Patera, Bělohlav). Rozhodčí: Polák, Mikula - Čech, Vengřín. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení 0:1. Diváci: 3150. Třetiny: 1:1, 0:3, 0:2.

Litvínov: J. Hübl (44. Brzobohatý) - Kroupa, Kubát (21. Stříteský), Švarný, Gureň, Punčochář, Skuhrovec - Jánský, Reichel, Lukeš - J. Černý, V. Hübl, Jenáček - Kubinčák, Vopat, Trávníček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera a Šlégr.
Kladno: M. Kopřiva - V. Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Trončinský, J. Dlouhý - Diviš, Patera, Tomajko - Bělohlav, Čurilla, Valský - Bílek, Kalla, Frolík - od 41. navíc Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.

karlovy vary - kometa 2:3 sn

Mistr potvrdil, že se mu v nové aréně nedaří. Naposledy v ní sice zesměšnil krajského rivala z Plzně, tentokrát však selhal s nováčkem z Brna. Sice stačil otočit duel z 0:1 na 2:1, na začátku třetí třetiny si však nechal dát vyrovnávací gól. A nájezdy? V nich rozhodla Šindelova střela nad beton gólmana Sáblíka.

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): "Nám se povedla jen druhá třetiny, kdy jsme si vytvořili tlak. Jinak jsme hráli hrozně pasivně a pořád na něco vyčkávali. Přesto se nám podařilo dát dva góly a vedli jsme 2:1, ale bohužel hned zkraje třetí třetiny inkasovali."
Pavel Pazourek (Kometa): "Odehráli jsme velice dobrou první třetinu, kdy jsme domácí nepustili do tlaku, nabídli jsme jim tam minimálně šancí a dokázali jsme dát branku. Myslím si, že jsme si druhý bod za bojovnost i za hru zasloužili."

Branky a nahrávky: 27. Pletka (Skuhravý, Melenovský), 30. Košťál (Pech, Dej) - 11. Pucher (Vondráček), 43. Ludvík (Šindel), rozhodující sam. nájezd Šindel. Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 3996. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1.

Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Mucha, Dobroň, Hájek, Tribuncovs, Čutta, Parýzek, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Pletka - Melenovský, Kristek, Hluchý - Dej, Pech, Košťál - Zucker, Haščák, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
Kometa Brno: Trvaj (na sam. nájezdy Hovi) - Richter, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Houdek, Zubíček - Erat, Dopita, Vorel - Šindel, Huml, Ludvík - Vondráček, Pucher, R. Dlouhý - J. Svoboda, R. Procházka, Brabenec. Trenéři: Pazourek a Baďouček.

slavia - mladá boleslav 6:1

Slavia si může libovat, že má v sestavě Roman Červenka, který stál u pěti ze šesti gólů domácích. Proti Boleslavi vstřelil důležitý první gól a kouče Růžičku může těšit, že mu fungovala spolupráce s Brandou, který dva góly dal a na další dva nahrál. Středočeši se neprosadili, alespoň zaznamenali čestný úspěch. Trefil se bývalý dlouholetý slávista Sup.

Vladimír Růžička (Slavia): "Povedla se nám první třetina, kterou jsme vyhráli 3:0 a od toho se vše odvíjelo. Jen je škoda, že jsme přišli o Tomicu, který má něco s ramenem. Výborný výkon podal i náš brankář."
Vladimír Čermák (Mladá Boleslav): "Dnešní utkání jsme nezvládli, propadli jsme v pohybu, disciplíně a Slavia vyhrála naprosto zaslouženě. Hodně nám chybí Richard Král, který nehrál v posledních dvou zápasech. Doufám, že se vrátí do sestavy už v příštím zápase."

Branky a nahrávky: 5. Červenka (Branda), 18. Branda (Červenka, Sklenář), 20. Drtina (V. Růžička ml., Červenka), 25. Červenka (Kadlec), 39. Branda (D. Hruška, Sklenář), 40. Drtina (Branda, Červenka) - 43. Sup (Gajovský, Pabiška). Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - Kalivoda, Rozlílek. Vyloučení: 9:7, navíc Micka - T. Sýkora, J. Kasík všichni 5 min. a do konce utkání, Handlovský 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3409. Třetiny: 3:0, 3:0, 0:1.

Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Roth, Kolařík, Drtina, Žižka, Špelda - D. Hruška, Beránek, Tomica - Branda, Červenka, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Doležal - Micka, M. Čermák, Vondrka - Endál. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Mladá Boleslav: Schwarz (21. Valent) - Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Frolo, Jiruš, Lehikoinen - Gajovský, Pabiška, Sup - Bahenský, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Šagát, Macho - Kubeš, Vrbata, Handlovský. Trenéři: V. Čermák a Šejba.

liberec - české budějovice 3:0

V Liberci si zhluboka oddechli. A nejvíc asi trenér Jiří Kalous, jehož svěřenci zvítězili po pěti porážkách v řadě. K vytouženému úspěchu je nasměrovala Víškova trefa z 18. minuty, na které se přihrávkou podílela zámořská posila DeSantis. Ten oklamal na modré čáře hostující beky a nezištně předložil puk Víškovi.

Filip Pešán (Liberec): "Hosté si aktivním napadáním vytvořili šance, ze začátku nám to dělalo značné problémy, ale poté jsme si s tím dokázali poradit. Obě posily ze zámoří splnily přesně naše očekávání."
Jan Tlačil (České Budějovice): "Myslím, že první třetina byla velice vyrovnaná. Soupeře nastartovala přesilovka pět na tři. Poté z naši enormní strany vyplývaly chyby v zadních radách. Snaha z naší strany byla veliká, ale šance proměňoval pouze soupeř."

Branky a nahrávky: 18. Víšek (DeSantis), 29. Klimenta, 37. Hunkes (Kašpařík, Packard). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 3639. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0.

Liberec: Leinonen - Čakajík, Rýgl, Hunkes, Derner, DeSantis, Pavlů, Jareš - Víšek, Packard, Bartovič - Hlaváč, P. Nedvěd, Klimenta - V. Nedorost, Kašpařík, Špaček - Blatný, Vantuch, Ondřej - Podkonický. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
České Budějovice: Turek - Vydarený, Snopek, Macháček, Ptáček, Gřegořek, Melichar, L. Poživil - Veselý, Mikeska, M. Hudec - Melichárek, Mertl, Kůrka - Kotrla, Vak, Gulaš - Sailer, Šimánek, L. Květoň - od 43. navíc Červený. Trenéři: Tlačil, Kupka a Gula.