Martin Procházka z Kladna a Uvis Janis Balinskis z Liberce v souboji u...

Martin Procházka z Kladna a Uvis Janis Balinskis z Liberce v souboji u mantinelu. | foto: ČTK

Nevýraznou Kometu sťal Procházka. Snažím se nedělat ostudu, smál se

• 3
Páteční hokejový večer v Brně přenesl pamětníky do dřívějších časů. Pod Špilberk přijelo Kladno s útočníkem Martinem Procházkou v sestavě a byl to právě nositel slavného kladenského jména, kdo utkání 3. kola extraligy vítězným gólem rozhodl.

Procházka se trefil ve 34. minutě zápasu, kdy upravil na dílčích 1:2 z pohledu domácích. Kometu pak při power play trefou do prázdné branky 39 vteřin před koncem dorazil její bývalý hráč Jakub Klepiš.

„Pár vtípků na moje příjmení padlo. Snažím se mu nedělat ostudu, je to jen shoda jmen,“ usmíval se po utkání kladenský útočník. V sezoně se trefil už podruhé a poprvé to Kladnu vyneslo plný bodový zisk.

Hattricky Zohorny v Plzni a Najmana v Boleslavi. Třinec i Kometa doma padly

Že se to povedlo právě v Brně, může vypadat jako překvapení, Kladno za tím ale šlo. Dvakrát vedlo, přežilo šance Komety a ve třetí třetině velmi soustředěně kontrolovalo průběh hry.

„Možná se musíme naučit vyhrávat,“ pokrčil rameny trenérský asistent hostí Otakar Vejvoda nad tím, že v prvních dvou kolech Rytířům výsledky utekly v koncovkách.

Vejvoda dříve za Kladno hrával s „původním“ Martinem Procházkou a přiznal, že jedno video z tréninku málem omylem poslal ne svému svěřenci, ale bývalému spoluhráči. „Společného kromě toho, že jsou oba praváci, nemají ale nic,“ uvedl.

S dobrou náladou hostí kontrastovalo brněnské rozčarování. Kometa po vítězném startu do sezony zapsala už druhou porážku, navíc po výkonu, na kterém bylo hodně co zlepšovat.

Tomáš Plekanec se snaží překonat Dominika Furcha.

„Strašně těžko jsme se dostávali z našeho pásma a přes střední pásmo. Neudrželi jsme se u nich, což byl základ neúspěchu,“ mínil obránce Robert Černý, zaskakující při absencích dvou hráčů v obraně Komety z prvoligového Přerova.

„Řekl bych, že nás zradila útočná fáze. Nedokázali jsme se udržet na puku, z toho pramenilo, že jsme nestříleli, a nemohli jsme tedy dát góly,“ popisoval svůj dojem z brněnské hry hokejový cestovatel. Za poslední tři sezony oblékl dres už třetího extraligového klubu.

První gól dostala Kometa při jeho vyloučení. Na tento zásah do sebevědomí dokázala ještě v první třetině zareagovat vyrovnáním na 1:1, po druhém kladenském gólu už se jí to nepovedlo.

„Měli jsme dobrá střídání, Vincour trefil tyčku, nevyužili jsme další šance. Pak jsme z protiútoku inkasovali na 1:2. Přes velkou snahu jsme se přes dobře bránící Kladno nedostali, konec byl v křeči,“ shrnul Martin Pešout, trenér poražených.

V jejich sestavě dál chybí se zlomenými prsty obránce Tomáš Kundrátek a útočník Kim Strömberg, zítra v Liberci už by však měl nastoupit zadák Marek Hrbas.