Momentka z utkání Brno - Olomouc.

Momentka z utkání Brno - Olomouc. | foto: Marie Stránská, MAFRA

Výhra bez úsměvu. Hloupý gól nás zase srazil, zní z Komety

• 2
Parádní první třetina, výpadek a strachování se o výhru. Brněnští hokejisté však nakonec téměř po měsíci mohli doma slavit. Kometa přetlačila Olomouc 4:3 v prodloužení, dalšího soupeře si pozve za Lužánky.

Diváci jásali, oni sázeli góly. Jednu z nejlepších úvodních třetin předvedli v pondělí hokejisté Komety, ještě v 18. minutě vedli 3:0.

Z pohodové partie se ale stalo drama, Brňané získali triumf 4:3 až v prodloužení. „Sami jsme si to zkomplikovali. Udělali jsme zbytečný faul, dostali hloupý gól a zase nás to srazilo,“ připomínal brněnský tahoun Jan Hruška závěr první dvacetiminutovky, kdy snížil hostující Dávid Buc.

„Zní to blbě, 3:1 je pořád luxusní náskok, ale ze hry nám to udělalo guláš. Přestali jsme hrát - koukáme jeden po druhém a čekáme, co udělá druhý,“ dodal 29letý útočník.

Kometa ve druhé třetině nevyužila ani dvě přesilovky pět na tři. V obraně si počínala laxně a dovolila Hanákům srovnat skóre.

Brněnským fanouškům se promítl scénář z posledního domácího mače proti Karlovým Varům, kdy modrobílí také prošustrovali slibné vedení.

„Musím ale hráčům poděkovat za bojovnost a trpělivost,“ poznamenal Hadamczikův asistent Karel Beran. „A taky musím smeknout klobouk před diváky. Dneska byli lidi perfektní. Fandili, povzbuzovali, i když viděli, že jsme se dostali do průšvihu, když ze 3:0 jsme si nechali dát na 3:3,“ doplňoval Hruška.

Právě on zabránil nepříjemnému karlovarskému déja vu, kdy se proti Kometě po prohře 3:4 po nájezdech obrátila i část vlastních fanoušků.

V 62. minutě pláchl útočník z elitní lajny po levém křídle a z úhlu překonal gólmana Branislava Konráda. „Šel jsem dolů a nechal jsem tam mezeru. Trefil mi to někam do gatí,“ popisoval Konrád, jenž po třetím brněnském gólu vystřídal v brance Tomáše Vošvrdu. A dlouho exceloval, než ho překonal šikovný Hruška.

Modrobílí už ve středu míří do Hradce Králové, který trénuje exbrněnský kouč Vladimír Kýhos. Příští domácí mač sehraje Kometa v neděli pod otevřeným nebem za Lužánkami. Od 13 hodin přivítá v aréně pro více než 21 tisíc diváků Plzeň.

„Žijeme tím nejen my, ale i celé Brno,“ podotkl Hruška. „Doufám, že do Hokejových her vstoupíme ještě s dalším vítězstvím, budeme na vlně a užijeme si to stejně jako fanoušci,“ sdělil brněnský odchovanec.

Kometa, které v extralize patří osmé místo, musí zároveň vyřešit šlamastyku v obraně. Ačkoli trenér Alois Hadamczik plánoval proti Olomouci nasadit alespoň sedm beků, Brňané dohrávali derby jen s pěti zadáky. Jana Hanzlíka totiž vyřadilo ze hry zraněné rameno z předchozího duelu, Jozef Kováčik si odpykává dvouzápasový distanc za faul na litvínovského Zbyňka Skleničku. A mdle působícího Richarda Stehlíka brněnští trenéři ve třetí třetině využívali jen sporadicky.

„Sice je to jen za dva body, ale aspoň nám svítí zelená fajfka za výhru,“ oddechl si Hruška, jenž kromě rozhodující trefy zaznamenal i třetí brněnský gól.