Kladenská radost po gólu. Zápas rozhodl Tomáš Horna.

Kladenská radost po gólu. Zápas rozhodl Tomáš Horna. | foto: Jiří Koťátko, MF DNES

Klid pro Kladno zařídil vítězným gólem Horna

• 0
Kladenský útočník Tomáš Horna platí v hokejové extralize za hodně šikovného borce. Včera to potvrdil. Na rozdíl od protihráčů dokázal proměnit velkou šanci a v prodloužení rozhodl utkání v Mladé Boleslavi. Kladno vyhrálo 2:1.

"Taky jsem ale dokázal jednu podobnou možnost zahodit," řekl Tomáš Horna. "Jel jsem sám na brankáře a nějak si neuvědomil, že Schwarz chytá v obráceném gardu."

Při té vítězné trefě jste si krásně najel na přihrávku.
Aleš Pavlas mi to dal parádně mezi beky. Byl jsem rozjetej, vlastně od modré čáry už jsem nemusel bruslit a chystal si koncovku.

Byla to od boleslavských obránců velká chyba, že se chvilku před koncem prodloužení nechali takhle přelstít?
Ani bych neřekl. My jsme to dobře provedli. Chtěli jsme v tom prodloužení rozhodnout, protože víme, že je Boleslav na nájezdy dobrá.

Kdyby domácí vyhráli, jsou za vámi jen o dva body. Takhle je rozdíl šestibodový. To je rozdíl, že?
Samozřejmě. Určitě teď budeme mít větší klid. I když do konce chybí deset kol a ve hře zůstává plno bodů. Bude se nám líp dýchat.

Kladno má soupisku plnou zkušených hráčů. Padne i na vás před tak důležitým utkáním nervozita?
Věděli jsme, že když prohrajeme, tak to s námi bude hodně špatný. Za ty dva body jsme strašně rádi.

Ptám se na nervozitu, protože v úvodu vás Boleslav vůbec nepouštěla z pásma.
Oni začali hodně dobře. Točili jen tři lajny, rychleji se dostali do tempa. My jsme měli čtyři pětky a zase ušetřili síly pro závěr.

Byla rozhodujícím momentem Zíbova neproměněná penalta?