Kladenský Marek Zagrapan v utkání proti Karlovým Varům.

Kladenský Marek Zagrapan v utkání proti Karlovým Varům. | foto: František Vlček, MAFRA

251 minut bez vstřeleného gólu. Kladenská hokejová tragédie nemá konce

• 3
Hned pět hokejistů dokázalo ve pátečním kole extraligy vstřelit dvě nebo více branek. Kladno má ve svém středu také dva dvougólové střelce. Jenže Marek Zagrapan a Jiří Kuchler dokázali nastřílet po dvou brankách ve čtrnácti zápasech od začátku kalendářního roku 2014.

To je jedna z tragických cifer ve statistikách Rytířů.

Tým majitele Jaromíra Jágra neskóroval v extralize už 251 minut a osmnáct vteřin, ani se nechce uvěřit. Z posledních šesti zápasů Kladno hned v pěti nedokázalo střelecky udeřit, přičemž proti Pardubicím trefilo tři branky za sedm minut v poslední třetině, když soupeř při vedení 3:0 naprosto selhal.

"Nic podobného jsem nikdy během své kariéry nezažil. Opravdu si nemohu vzpomenout," řekl kladenský asistent Josef Zajíc, sám bývalý útočník.

Před pátečním duelem snad Kladno ještě mohlo doufat, že by se na Karlovy Vary mohlo dotáhnout. V případě výhry by rozdíl činil čtrnáct bodů a k tomu zápas proti poslednímu Chomutovu v záloze. Jenže Vary nic takového nedopustily. Pět minut před koncem už diváci houfně opouštěli stadion, protože tahle podívaná jim věru žádnou zábavu neposkytovala.

Ve zkratce by se to dalo vystihnout asi takhle: strašně dlouhá hokejová nuda, pak dvě branky hostů a krátké vzrušení při kladenské hře bez brankáře.

"Zbytek extraligy dohrajeme z povinnosti, ale my musíme všechny ty zápasy využít k vychytání nedostatků, které nás trápí," nabádá kladenský kouč Jiří Čelanský. "Vlastně je to pro nás ta nejlepší příprava na baráž, jakou můžeme absolvovat."

Kladnu se vrátil do sestavy olympionik Tomáš Kaberle, jenže šíleně schází trio konstruktivních útočníků, Pavel Patera, Michal Dragoun a Sasha Treille. A to se ještě zranil obránce Milan Doudera.

Kladno čekají v závěru sezony hodně složité časy...