Chomutovský Kevin Klima (vlevo) v souboji s třineckým Erikem Hrňou.

Chomutovský Kevin Klima (vlevo) v souboji s třineckým Erikem Hrňou. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Táta mi řekl: Moc nemysli a hraj! vyprávěl Kevin Klíma po premiéře

• 12
Kevin Klima, syn slavného otce, je po 25. kole extraligy další nové jméno mezi českou elitou. Klima se však po své extraligové premiéře, k níž ho vytáhl chomutovský trenér Vladimír Růžička z prvoligové Kadaně, neradoval. Jeho tým prohrál v Třinci 1:4.

Útočníkův otec Petr Klíma má dva tituly s Jihlavou a v osmdesátých a devadesátých letech minulého století válel v NHL za Detroit, Edmonton a Tampu Bay. „Hokej byl podobný tomu, co znám ze Severní Ameriky,“ řekl jednadvacetiletý útočník, jenž hrával v zámoří nižší soutěže. „Tady se trochu více bruslí a hokej je techničtější. Ale dobré to bylo.“

Kde se utkání zlomilo?
Měli jsme šance, ale nedali je. Hráli jsme i přesilovky, jenže se nám nedařilo zakončit.

I vy jste měl několik šancí. Co chybělo, abyste se trefil?
Hlavně štěstí. Potřebuju ho více.

Ve druhé třetině jste dostali tři góly, z toho dva během 41 vteřin. Tam jste zápas ztratili?
Po našem faulu jsme hráli pět minut v oslabení (Flemming po zákroku na Douderu, který má v obličeji 17 stehů, dostal trest na pět minut a do konce utkání – pozn. red.). Z toho jsme byli skoro dvě minuty ve třech proti pěti. Ano, tak se utkání zlomilo.

Třinec je lídr soutěže. Byla vaše premiéra o to těžší?
V Evropě jsem nikdy nehrál, tak jsem nevěděl, co mám od toho čekat. Proto jsem ani nebral, že jsou první.

Hned jste nastoupil v prvním útoku. Byla to pro vás výzva?