Královehradecký obránce Karel Pilař (vpravo) v zápase s Mladou Boleslaví.

Královehradecký obránce Karel Pilař (vpravo) v zápase s Mladou Boleslaví. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hradecký bek Pilař: Už je asi někde chyba, bránění musíme zlepšit

• 0
V pátek se obránce Karel Pilař svým gólem podílel na obratu, po kterém Mountfield zdolal mistrovský Litvínov.

V neděli v Liberci přidal další gól, kterým už po dvou minutách hry otevřel skóre, pak Hradec do konce třetiny přidal další, ale zápas nabral zcela opačný směr než v pátek. Hradec totiž nadějné vedení neudržel a z Liberce přijel s porážkou 2:4.

„Nedá se to srovnávat, co bylo v pátek, je historie. V Liberci to byl nový zápas, který jsme bohužel k vítězství nedotáhli,“ uvedl zkušený hradecký obránce.

Kde se v Liberci stala chyba?
Dostali jsme nějaké góly z přesilovek, byl u toho ve dvou případech nedůraz. Liberec nejen srovnal, ale šel i do vedení. Bohužel jsme dneska nehráli dobře, špatně jsme bránili.

Liberec si vypracoval hodně šancí, vypadalo to, že vás v útoku přehrává.
Bohužel naše chyba, protože brankář Kacetl chytal výborně, ale my jsme nechávali Liberec, aby mohli jeho hráči lehce střílet, neměl to jednoduché.

Takže špatná defenziva ve vašem podání?
Je to o práci všech pěti hráčů a o tom, co děláme, když puk ztratíme. Soupeř totiž chodil do otevřeného prostoru, poměrně lehce mohl přejít střední pásmo, už je asi někde chyba. Pokud se v tomhle nezlepšíme, šanci mít nebudeme.

Ale v pátek vám to vyšlo a v utkání s Litvínovem jste zápas otočili a vyhráli jste.
Jenomže z naší strany to byl také často hurá hokej, myslím si, že v tom jsme se v Liberci trochu zlepšili. Ale musíme to ještě zlepšit, jinak vyhrávat nebudeme.

Už v pátek na Spartě?
Musíme na tom zapracovat, protože kdybychom hráli na Spartě takhle, tak by to sice možná byl hezký hokej, ale góly by dával soupeř.