Na kladenského gólmana Denise Godlu padá branka. Vpravo je pardubický Vladimír...

Na kladenského gólmana Denise Godlu padá branka. Vpravo je pardubický Vladimír Svačina a vzadu jeho spoluhráč Jan Mandát. | foto: ČTK

Je to jako nějaká nemoc, štvou Mandáta pardubické krachy

• 1
Jako srpnová příprava vypadal začátek nedělního duelu mezi Pardubicemi a Kladnem. Nebylo divu - utkaly se týmy s nejhorší bilancí na domácím (Dynamo) a venkovním hřišti (Kladno). Rytíři však své statistiky přece jen o něco vylepšili, když na východě Čech vyhráli 4:3 po prodloužení.

„Je to jako nemoc. Za ten bod snad ani nemůžeme být rádi. Soupeře tlačíme a pak nám tam stejně padne nějaká sr... Na té tabuli se naše převaha prostě neobjeví,“ litoval po utkání útočník Jan Mandát, jenž sám spálil pár velkých šancí.

Přesto však Dynamo musí jeden bod sebrat s pokorou. Domácí se vyjma druhé třetiny snad již tradičně topili v bídné koncovce a Kladno trestalo. První branku mu navíc zařídil bek Oscar Eklund, jenž za vlastní brankou zadovkou namazal Brendanu O’Donnellovi, ten vybruslil před Kacetla a procpal puk za jeho záda.

Pouhou vteřinku před koncem první třetiny pak faul navrátilce z juniorského šampionátu Matěje Blümela potrestal David Stach a na 3:0 v páté minutě prostřední části zvýšil Antonín Melka.

Zdálo se, že je hotovo, ale zbytek třetiny nakonec možná trochu překvapivě patřil Dynamu.

V přesilovce nejprve tvrdou ranou od modré snížil Jan Zdráhal a kontaktní gól si po vhazování v útočném pásmu ve 33. minutě nachystal Patrik Poulíček, jenž se nacpal před Godlu a procedil puk za čáru.

A ani to nebylo všechno: Pardubice na přelomu druhé a třetí třetiny dostaly nabídku v podobě půl minuty trvající přesilovky pět na tři, dvojnásobnou výhodu sice ještě nevyužily, ale v klasické variantě už se radoval Mandát, který stál dobře postavený mezi kruhy a usměrnil puk do kladenské sítě.

„Můžeme rozhodně brát jako pozitivum, že jsme se za stavu 0:3 dostali do zápasu, ale měli jsme prostě vyhrát za tři body. Šance na to byly, já sám spálil jednu velikou,“ pokračoval v kritice čtyřiadvacetiletý forvard.

Po vyrovnání jako by se duel vrátil na začátek. Domácí odstoupili z aktivní hry a stačit přestalo i Kladno, což potvrdil bývalý Pardubák Marek Hovorka.

„Je to šířkou kluziště. Doma hrajeme úplně jinak, jsme tam schopni porazit každého, ale jakmile přijedeme ven, tak jsme místy ztracení,“ uznal.

Ve včerejším zápase klidně mohl hrát za Pardubice, ale byl odsud odejit. Nakonec zakotvil právě v Kladně.

„To už neřeším. Jsem teď v Kladně a to mě zajímá, ne Pardubice. Zavládla tam nějaká anarchie, já o sobě vím jaký jsem, a nepotřebuji nikomu nic dokazovat,“ vyjádřil se Hovorka rázně.

Další utkání Pardubice hrají v pátek od 18 hodin v Liberci.