Olomoučtí útočníci Jan Eberle (vlevo) a Roman Vlach se radují z gólu

Olomoučtí útočníci Jan Eberle (vlevo) a Roman Vlach se radují z gólu | foto: ČTK

Pořád je to vítězství, cenil si olomoucký útočník Eberle

• 0
Dlouho to vypadalo, že trefa Jana Eberleho ze 32. minuty rozhodne o vítězství olomouckých hokejistů nad Pardubicemi, nakonec ale dospěla dohrávka 24. kola až do prodloužení. Pro kohouty hodně nešťastně, když inkasovali půl minuty před koncem třetí třetiny. Nakonec však přece jen odjížděli z ledu spokojenější, když v prodloužení rozhodl Knotek o konečném stavu 3:2.

„Bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout na tři body, ale díky bohu za ty dva, pořád je to vyhraný zápas. Můžeme být trochu spokojení, za tři bychom byli samozřejmě šťastnější,“ rozjímal útočník Jan Eberle.

Zasáhlo vás vyrovnání Pardubic těsně před koncem?
Naštvalo mě to. Máme zápas ve svých rukou, bohužel jsme dostali gól.

Litujete zpětně řady šancí, které jste měli za stavu 2:1?
Měli jsme šance za stavu 1:1, za stavu 2:1, ale také musíme říct, že i soupeř měl šance, vždyť Sacha (Treille) dal taky břevno. Překlopilo se to nejdřív na naši stranu, pak sice soupeř vyrovnal, ale naštěstí máme dva body a je to vyhraný zápas.

Druhou třetinu jste na střely vyhráli 20:4. Bylo určující, že jste nepřidali další branky?
Někdy to tam padá, někdy ne. Samozřejmě kdyby se nám podařilo odskočit na dva na tři, bylo by to klidnější, bohužel jsme dali jen jeden gól. Ale byli jsme pořád ve vedení a měli jsme to dotáhnout do vítězného konce.

Trenéři stáhli sestavu na tři lajny už po první třetině. Pomohlo to?
Asi ano. Byli jsme víc v tempu, síly na to byly a měli jsme víc šancí, takže asi i proto, že jsme hráli na tři lajny. To se podařilo.

Popáté jste bodovali, ale znovu ne za tři body. Jste zklamaní, že jste mohli mít víc bodů?
Mohlo jich být víc i méně, některé zápasy jsme dotahovali my, jiné dotáhl soupeř. Samozřejmě nás mrzí, že bodů nemáme víc, ale myslím, že čtyřicet bodů po půli je docela slušný základ.

S první polovinou základní části tedy převládá spokojenost?
První čtvrtka nám moc nevyšla, druhou čtvrtku jsme měli velice dobrou. Nepodařilo se nám bodovat jen s Litvínovem a nasbírali jsme bodů hodně, ale tabulka je pořád hodně vyrovnaná. Nepodařilo se nám odrazit od pozic v play-out a to bude úkol do konce sezony.