Jakub Orsava z Pardubic (v bílém), ilustrační foto

Jakub Orsava z Pardubic (v bílém), ilustrační foto | foto: ČTK

Litvínovu mám co vracet, říká dvougólový Orsava z Pardubic

• 0
Vypadalo to rutinně. Pardubický hokejový útočník Jakub Orsava, který dal v zápase s Litvínovem už předtím dva góly ze hry, poslal jako hráč s pravým držením hole Dynamo v penaltách do vedení parádní forhendovou kličkou. Jenže to bylo náhradní řešení.

„Chtěl jsem udělat něco úplně jiného. Co, to říkat nebudu,“ tajnůstkařil 25letý křídelník. „Prostě to takhle vyšlo, ještě jsem to chtěl zvednout nahoru. Nějaký ten nájezd už jsem proměnil, když se to bude dařit dál, budu mít větší sebevědomí,“ vykládal Orsava po šťastné výhře Pardubic 4:3.

Opět jste poztráceli slibný náskok...
Vedli jsme a s prominutím jsme to zase pos... Jestli se začneme bát o výsledek, nebo co... Fakt nevím, co to způsobuje. Ale pak hrajeme úplně jinak, než jsme začali, a oni nám dají góly. Tohle se nesmí opakovat.

Viděl jste ještě nějakou naději na zvrat po polovlastním gólu na 2:3?
Je to hokej, hraje se 60 minut. Stihli jsme dát třetí gól ještě dvě vteřiny před koncem. Dostali jsme tím dávku energie a chtěli urvat druhý bod už v prodloužení.

Těší vás, že jste v penaltách uspěli právě proti Litvínovu, který vás v nich v základní části hned dvakrát porazil?
Já na Litvínov nemám moc dobré vzpomínky, mám jim osobně co vracet (Orsava loni ještě v dresu Třince s Litvínovem prohrál boj o titul). Ale to se povede jen tak, že my se udržíme a oni třeba spadnou.

Už teď je jasné, že po play-out budete mít s Litvínovem lepší vzájemnou bilanci.
Pro Litvínov nebude tahle porážka asi nic příjemného, ale máme před sebou dalších pět zápasů. Musíme se soustředit jenom sami na sebe a a pokusit se vyhrát každé ze zbývajících utkání.