Michael Vandas z Vítkovic (vlevo) a Radim Tesařík ze Zlína bojují o puk.

Michael Vandas z Vítkovic (vlevo) a Radim Tesařík ze Zlína bojují o puk. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Vítkovické hokejisty probral v Hradci Králové až proslov trenéra

• 0
Za první dvě třetiny utkání v Hradci Králové napočítali statistici hokejistům týmu Vítkovice Steel jen šest střel na branku. Přesto nakonec ostravský klub neodjel z východu Čech s prázdnou. Ve 22. kole extraligy získal alespoň bod za prohru 1:2 v prodloužení.

"Bylo to těžké, domácí hráli zodpovědně, dobře bránili," konstatoval vítkovický útočník Petr Strapáč. "Nám dlouho chyběl nějaký odražený puk, kousek štěstí."

Tým z letargie probral až kouč Peter Oremus. "O přestávce zvýšil v kabině hlas," přiznal obránce Karol Sloboda, který se zasloužil o jediný vítkovický gól v utkání.

"Přede mnou hraje formace, která si to umí v útočné třetině pěkně dát. Rudolf Huna mi dobře přihrál, já jsem se se štěstím trefil gólmanovi mezi betony," popisoval Sloboda svou trefu, kterou vyrovnal stav na 1:1.

"V závěru (základní hrací doby) ale při nás stálo štěstí," připomněl Sloboda moment, kdy jeho spoluhráč Richard Stehlík odpálil ze vzduchu puk směřující do branky nad překonaným gólmanem Danielem Dolejšem.

V domácím prostředí se Vítkovičtí představí znovu v pátek - od 17 hodin přivítají v ČEZ Aréně pražskou Spartu.