Asistent David Kočí (vpravo) s koučem Vladimírem Růžičkou na hradecké střídačce. | foto: Profimedia.cz

Hradecký asistent Kočí: Kometě jsme pomohli, neměli jsme už šťávu

• 1
Hokejisté Hradce Králové zakončili týden, v němž sehráli hned tři extraligové duely, všechny na domácím ledě, s bilancí dvou výher a jedné porážky.

Předminulý týden čtyři zápasy, tedy každý druhý den, minulý sice jen tři, ale i tak se asi ukázalo, co tak náročný program udělá i s dobře trénovaným mužstvem. I v souvislosti s tím, že právě k nedělnímu zápasu přijel soupeř, jenž po nevýrazné sezoně nabírá očekávanou sílu a hrozí, že i ze středu tabulky bude v play off hodně nebezpečný.

Sparta ovládla bitvu s Třincem, Kometa přehrála Hradec. Zvítězil i Liberec

„Neměli jsme dnes takovou šťávu a pohyb, dvě třetiny jsme nehráli moc dobře,“ poznamenal David Kočí, asistent hlavního kouče hradeckého Mountfieldu Růžičky, „zápas proti Třinci nás asi vyšťavil i psychicky, podat po dvou dnech opět výkon na sto deset procent jako proti Třinci je těžké.“

Hradec v pátek vyhrál nad Třincem 3:2 a konečně v této sezoně porazil jedno z dvojice mužstev, která základní části letošního ročníku extraligy kralují. V případě Sparty se mu to nepodařilo, v případě Třince se mu to povedlo až na poslední pokus.

V neděli naopak nedovršil zatím neposkvrněnou bilanci právě s Brnem. Po třech tříbodových výhrách s ním poprvé v této sezoně padl. I díky tomu, že Brno v Hradci předvedlo, proč v posledních zápasech vítězí, toto byla už pátá výhra za sebou. S poměrně jednoduchým receptem: brzy dalo dva góly a poté si zodpovědnou hrou náskok už nenechalo vzít.

Útočník Komety Peter Schneider dotírá na brankáře Hradce Králové Štěpána Lukeše.

„Brno předvedlo zodpovědný výkon, ale my jsme mu pomohli. Nedostali jsme ho pod tlak, nebyli jsme tak agresivní jako v předcházejících zápasech,“ uvedl asistent Kočí, „sice jsme se ve třetí třetině trochu zvedli, soupeře jsme lépe napadali, ale bez velkých šancí, do kterých jsme se tentokrát nedostávali prakticky v celém zápase.“

Dva góly vítězů zaznamenal útočník Peter Schneider. Nejprve v 1. třetině navázal na úvodní trefu zápasu svého spoluhráče Muellera, jehož zásah sudí potvrdili až po přezkoumání videa. Hradec přesto nešel na první přestávku s dvougólovou ztrátou, sedm vteřin před první sirénou se o to tvrdou střelou postaral Jergl.

Pro Hradec tento gól přinesl alespoň jednu příznivou zprávu, už ve třetím zápase po sobě totiž skóroval při přesilové hře. Snad je to dobré znamení před blížícím se play off, přesilovky totiž týmu po téměř celou sezonu nešly.

Kometa si vzala zpět dvoubrankový náskok v poslední minutě 2. třetiny, kdy se prosadil Bartejs, a tři minuty před koncem utkání se v něm podruhé prosadil už výše zmíněný střelec zápasu Schneider.