Hradecký Tomáš Linhart (vlevo) se dere za pukem v utkání proti Olomouci. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Těžká víkendová šichta hokejistů Hradce Králové, ale za pět bodů

• 0
V jejich pozici je každé utkání těžké, zvlášť když hrají zápasy se soupeři, kteří jsou v tabulce kolem nich a které by měli ve snaze dostat se výš porážet. Právě tuhle situaci ale hokejisté hradeckého Mountfieldu na konci minulého týdne zvládli, i když to bylo hodně dramatické.

Jejich snaha byla odměněna, do tabulky si totiž připsali ze dvou zápasů pět bodů. Nejprve za výhru 3:2 v prodloužení v Karlových Varech, poté v neděli v podvečer za rovněž nejtěsnější vítězství 2:1 nad Olomoucí.

V tabulce sice Hradec dál zůstal na 8. místě, ale výrazněji se vzdálil příčkám, ze kterých nevede cesta do play off.

V Karlových Varech Mountfield nejvíc pro úspěch gólově udělal hned na začátku zápasu, za necelých osm minut vedl 2:0. Jenomže po přestávce ještě rychleji o své vedení přišel a druhý bod poté musel uzmout až v prodloužení, v němž rozhodl Klíma.

„Za dva body jsme vyloženě rádi, ve třetí třetině jsme šance soupeře ustáli jen se štěstím, dva body jsou zlaté,“ komentoval výhru v Karlových Varech Petr Svoboda, jeden z asistentů hlavních koučů Martince a Růžičky.

Včerejší zápas s Olomoucí nabídl úplně jiný průběh. Dlouho se hrálo bez branek, poté šel do vedení soupeř z Olomouce a Hradečtí museli skóre otáčet. Červený ještě ve 2. třetině vyrovnal a v závěrečné Chalupa po samostatném úniku rozhodl ve prospěch Hradce.

„Věděli jsme, že Olomouc přivezla z venku spoustu bodů a že hraje velmi dobře. Potvrzovala to i tady, navíc šla v polovině zápasu do vedení a my jsme ještě víc znervózněli. Podržel nás ale Marek Mazanec, Olomouc si vypracovala spoustu příležitostí a nebýt jeho, zápas dopadl úplně jinak,“ uvedl Tomáš Martinec, jeden z hlavních koučů hradeckého mužstva.