Momentka z utkání Brno - Hradec Králové. | foto: ČTK

Hradecká hokejová změna: Po přídělech jistota vzadu a návrat k výhrám

• 1
Tři poslední zápasy, šestnáct inkasovaných gólů. Mohl snad být před nedělní cestou do Brna k dalšímu extraligovému zápasu pro hokejisty hradeckého Mountfieldu větší důvod ke změně?

Ač na ni měl v tabulce druhý Mountfield od páteční porážky 3:8 od pražské Sparty, teprve druhé v této sezoně na domácím ledě, málo času, povedla se.

V neděli v Brně totiž hradecká defenziva znovu začala fungovat a výsledek se dostavil. Po výhře 7:4 nad Plzní, porážce 3:4 po prodloužení v Mladé Boleslavi a již zmíněném propadáku s pražskou Spartou totiž Mountfield dostal jediný gól a vyhrál 3:1

„Doteď nás zdobila kompaktní hra, kdy jsme hráli spolu, pomáhali jsme si a když jeden z nás propadl, hned ho zastoupil druhý. Tentokrát jsme hráli hrozně roztahaně a Sparta ty díry využila, šance, které měla, pak zvládla využít. Pro nás to byl zápas blbec,“ uvedl útočník Jakub Lev po páteční porážce se Spartou, „na Kometu jedeme vyhrát a nastartovat novou šňůru.“

Chtěli jsme šetřit vteřinky, gól byl navíc, usmíval se Jank po pokoření Komety

Podařilo se. Hradečtí trenéři se nenechali rozhodit tím, co tým předváděl hlavně v zápase se Spartou, týmu skoro v totožném složení dal důvěru a to se vyplatilo.

Mountfield v Brně odolával ve vyrovnané první třetině, v níž branka nepadla, a po přestávce dvakrát udeřil. Přestože domácí těsně před druhou přestávkou snížili, ve třetí části hry Hradečtí svůj náskok kontrolovali a ještě ho dokázali pojistit.

O branky se tentokrát postarali jen obránci, ve druhé části hry McCormack a Blain, ve třetí se k nim při vlastním oslabení přidal Jank.

Stejně jako v pátek v utkání s pražskou Spartou se musel Hradec i v Brně smířit s tím, že na hokej, který by v obou případech pravděpodobně sledovalo plné hlediště, mohlo přijít maximálně tisíc lidí. „Hraje se mi tam dobře, bohužel ale jen před tisícovkou fanoušků, což mi vadí, protože jindy je tady výborná atmosféra,“ řekl Lev, jehož s Brnem spojuje hokejová minulost.

Přestože si Hradec z prvních dvou zápasů minulého týdne do tabulky připsal jediný bod, jeho předcházející bodový zisk a výhra v Brně ho nechávají bezpečně na druhé příčce hned za vedoucím Třincem. Na něj po včerejšku ztrácí osm bodů, ale má zápas k dobru. Před třetí Plzní má k dobru dokonce bodů deset a navíc ještě dvě utkání.