Hořava spílal sudímu. Dostal trest ve hře

• 20
Praha - Hokejisté Znojma se zřejmě budou muset v pátek obejít bez hlavního trenéra. Miloslav Hořava totiž po zápase 35. kola extraligy při odchodu z ledu vynadal rozhodčímu Martinu Smetákovi a dostal za to trest ve hře. To znamená, že mu byl odebrán trenérský průkaz a prohřešek bude řešit disciplinární komise.

Trest ve hře navíc znamená automaticky stop na jeden zápas. Pokud tedy disciplinární komise neudělí vyšší.

Co Hořavu dopálilo?

Rozhodčí Smeták nechával hře volný průběh a nevylučoval za drobné zákroky, o čemž svědčí poměr vyloučených 1:4 v neprospěch Znojma.

A to se znojemskému trenérovi vůbec nelíbilo.

Slavia navíc ve třetí třetině zápas třemi góly otočila a nakonec zvítězila 4:2, přestože Znojmo vedlo po čtyřiceti minutách 2:1.

Rozhodčí Smeták do zápisu o utkání uvedl, že mu Hořava po zápase dvakrát vulgárně vynadal, když ho označil za buzeranta.

To si sudí nenechal líbit a zabavil znojemskému trenérovi trenérský průkaz a udělil mu trest ve hře. Hořava tak bude přinejmenším v pátek ve Vítkovicích na střídačce chybět.

Co si o utkání a jeho řízení myslí znojemský vůdce Jiří Dopita? "K rozhodčímu se nemá cenu vyjadřovat. Od toho jsou tady jiní lidé, aby to řešili. My jsme od toho, abychom hráli. Myslím si ale, že na to, že jsme tady hráli jednu přesilovku, tak čistě zase Slavia nehrála."

Přesto podle něj zápas hrubě ovlivněný nebyl. Slavia v přesilovce žádný gól nedala, navíc si za obrat ve skóre podle něj mohou Znojemští sami. "Ve třetí třetině jsme hráli pasivněji, než jsme měli," prohlásil Dopita.

Přesně tak hodnotil třetí část hry i Hořavův asistent Jan Votruba. "Ve třetí třetině Slavia stupňovala tlak a prvních pět minut jsme se vůbec nedostali ze třetiny. My jsme hráli pasivně, domácím se podařilo otočit zápas a později nás vůbec do ničeho nepustili," pravil na pozápasové tiskové konferenci.

Na čí straně je pravda, to určí disciplinární komise, která bude hodnotit Hořavovy výroky a měla by prozkoumat i videozáznam utkání a výkon rozhodčího. Bude jediným potrestaným Miloslav Hořava?