Šanci Hradce likviduje zlínský brankář Libor Kašík.

Šanci Hradce likviduje zlínský brankář Libor Kašík. | foto: MAFRA

Zlín boduje. Ale nehrajeme hokej, jaký bychom chtěli, přiznává Holík

• 0
Hráčů mají málo, bodové konto jim přesto utěšeně bobtná. Domácí zápas s Hradcem Králové odčerpal hokejistům PSG Zlín hodně fyzických sil, na konci je ale hřálo vítězství 3:2 v prodloužení. „Bylo to upracované, ale důležité je, že sbíráme body,“ těší útočníka Petra Holíka.

Osm bodů z posledních tří kol posunulo Zlín ke středu tabulky. Proti Hradci dali přitom domácí dohromady jen tři kompletní formace. „Nehrajeme hokej, jaký bychom chtěli. Raději moc nebruslíme a držíme se vzadu,“ přiznal Holík.

Aktivní hokej, kterým se Zlín prezentoval v úvodu sezony, je prozatím minulostí. „Musíme hrát jednoduše, střídat tempo, zvláště na tři lajny. Nebudeme stíhat bruslit naplno tam a zpátky celý zápas. Je potřeba si někdy ulehčit, třeba i vyhozeným pukem,“ líčí Holík účelnou strategii.

Zlín vedl v normální hrací době jen 19 vteřin, na Holíkův gól na 2:1 hosté bleskově zareagovali. „Škoda. Čtyři minuty před koncem jsme to měli udržet,“ litoval Holík.

Dva body domácí za dané situace přesto brali. „Za stavu 1:1 jsme si říkali, ať hlavně neinkasujeme, že pak třeba vyhrajeme v prodloužení,“ povídal Holík.

Základ k třetímu zlínskému vítězství v řadě položily přesilovky. „Soupeř nám v nich ukázal efektivitu,“ připomněl kouč Hradce Václav Sýkora, že Zlín zužitkoval obě početní výhody. Výhru trefil po dlouhém obléhání obránce Kotvan ranou k tyči.

„Bylo tam pár střel, Hradec nevyhodil a odražené puky jsme si pohlídali,“ pochvaloval si Holík.

První čtvrtinu základní části dohraje Zlín v neděli na ledě posledních Karlových Varů. A znovu zřejmě nastoupí jen se třemi útoky, na výraznější výpomoc z první ligy sázet nemůže.

V pátek doplnil tým Štumpf z Havířova, v neděli ho podle všeho vystřídá jihlavský tahoun Čachotský, který ve Zlíně v loňské sezoně působil.