Daniel Boháč z Ústí (vlevo) zkouší zastavit Martina Ručinského z Litvínova.

Daniel Boháč z Ústí (vlevo) zkouší zastavit Martina Ručinského z Litvínova. | foto: Zavoral Libor, ČTK

Ručinský při svém prvním přípravném startu vystřelil Litvínovu remízu

• 3
Hokejový veterán Martin Ručinský se postaral o jediný gól Litvínova v přípravném duelu s prvoligovým Ústím. Jedenačtyřicetiletý útočník při svém prvním předsezónním startu zajistil svému týmu remízu 1:1. Vítězství braly Slavia, Kladno, Zlín a Vítkovice.

Na trefu olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa, který v týdnu prodloužil s Litvínovem o rok smlouvu, odpověděl v závěrečné třetině Robin Kovář.

Kladno se sokem z druhé nejvyšší soutěže nezaváhalo a díky trefám Marka Hovorky a Petra Mocka z třetí třetiny vyhrálo nad nedávným účastníkem extraligy Mladou Boleslaví 2:0.

Slavia zvítězila nad Znojmem 4:2 zásluhou branek Tomáše Pospíšila, Marka Tomici, Jana Stránského a Pavla Kolaříka, za účastníka EBEL snížil na 1:2 Marek Uram a na konečných 2:4 Richard Jarůšek.

Zlín se po startu na Rona Cupu v Dubnici nad Váhom představil opět na Slovensku a na ledě Zvolenu vyhrál 4:1. Domácí sice dostal do vedení v 93. vteřině Peter Zuzin, ale v druhé části otočili výsledek Antonín Honejsek, Marek Melenovský a Jaroslav Balaštík, který ještě v závěru druhou trefou dovršil výsledek.