Momentka z utkání Hradec Králové - Znojmo. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Útočník Němec zařídil pěti góly výhru hokejistů Plzně v Klatovech

• 2
Útočník Vojtěch Němec pomohl pěti góly k vítězství hokejistů Plzně v přípravě na nový ročník extraligy na ledě druholigových Klatov 8:2. V duelu extraligových rivalů Chomutov po dokonalém obratu vyhrál nad Libercem 4:3 v prodloužení a karlovarský nováček nejvyšší soutěže zvítězil nad Litvínovem 3:2 v prodloužení. Hradec Králové zdolal účastníka EBEL Znojmo 4:2 a Olomouc vyhrála nad prvoligovou Jihlavou 2:1.

Souboj Plzně na ledě partnerských Klatov se proměnil ve střeleckou exhibici Němce, který nejprve v 9. a 30. minutě odpověděl na vedení soupeře. Ještě ve druhém dějství favorit díky gólům Jana Holého, Jaroslava Kracíka, Matěje Koldy a dovršenému hattricku Němce unikl do vedení 6:2. A ve třetí třetině se Němec trefil ještě dvakrát.

Liberec díky dvěma gólům slovenského útočníka Libora Hudáčka a jedné trefě Lukáše Krenželoka vedl po dvou třetinách v Chomutově 3:0, ale nakonec prohrál. Po poloviny třetí třetiny bylo po dvou brankách Martina Šťovíčka a jednom zásahu Pavla Klhůfka vyrovnáno a v 63. minutě rozhodl Jan Stránský.

Karlovarská Energie vedla od 16. minuty díky Martinu Kohoutovi, ale ve druhé třetině otočili stav ve prospěch Litvínova Ondřej Jurčík a Lukáš Válek. Výhru domácím zařídil Jakub Flek, který po 34 sekundách třetí třetiny vyrovnal a v čase 64:44 i rozhodl.

Královéhradecký Mountfield měl už v 16. minutě tříbrankový náskok, poté co se zapsali mezi střelce Tomáš Vincour, nový kapitán Petr Koukal a Jakub Muška. Orli se vrátili do hry díky brankám Camerona Braese a Petra Mrázka, ale výhru domácích zpečetil v 52. minutě Tomáš Linhart.

Olomouc se proti Jihlavě prosadila už po 41 sekundách, kdy otevřel skóre Jan Knotek. Na začátku třetí třetiny vyrovnal Adam Zeman, ale o porážce účastníka extraligy z minulé sezony rozhodl v 51. minutě Zbyněk Irgl.