PRVNÍ BRANKA ZÁPASU. Brankáře Davida Ritticha překonal Petr Vampola (vlevo),...

PRVNÍ BRANKA ZÁPASU. Brankáře Davida Ritticha překonal Petr Vampola (vlevo), raduje se Branko Radivojevič (uprostřed). Přihlíží Tomáš Voráček. | foto: ČTK

Liberec opět udeřil ve 3. třetině a v semifinále s Boleslaví vede 2:0

• 57
Hokejisté Liberce potvrzují v semifinále play-off roli favorita a po dvou úvodních zápasech série s Mladou Boleslaví vedou 2:0. Tentokrát houževnatého soupeře a regionálního rivala udolali 5:2. Výsledek se může zdát jednoznačný, ale domácí o něm rozhodli třemi góly až v posledních deseti minutách zápasu.

Liberec do něj přitom vstoupil možná ještě aktivněji než ve čtvrtek a v průběhu první třetiny si vytvářel místy až drtivý tlak. Na rozdíl od prvního duelu ho však dokázal také brzy zužitkovat. Už v šesté minutě si sjel Šimek od modré do volné pozice mezi kruhy, kde ho našel Bakoš. Rána domácího beka sice brankář Rittich vyrazil, ale jen k volnému Vampolovi, který pohodlně skóroval.

2. semifinále jsme sledovali ON-LINE

Jenže byť se Severočeši dál tlačili dopředu, po první třetině to bylo 1:1. Boleslavští totiž dokázali využít první souvislejší tlak, v jehož závěru si dokázal Jarůšek poradit s odraženým pukem, pěkně ho zpracoval, stačil si ještě položil Lašáka a z úhlu zamířil přesně pod břevno.

Pro domácí to byla rána, ale pomohla jim chyba soupeře. Klepiš se už po pěti vteřinách druhé části nechal vyloučit za hru vysokou holí a Šimek za minutu a půl vrátil Liberci vedení: jeho nahození od modré propadlo až za Ritticha, který neměl kvůli dobrému clonění protihráčů moc velký přehled.

V polovině utkání však si však hosté zahráli dlouhou přesilovku pět na tři. Stránský nejdřív smůlovatě vyhodil puk z obranného pásma do hlediště a za deset vteřin fauloval jeho parťák Výtisk.

Gólman Lašák sice nejdřív bleskovým přesunem v brankovišti vychytal Hykovu pohotovou střelu, ale za minutu už kapituloval. Boleslavi pomohl chytrý tah trenérské dvojice Výborný, Jelínek, která si chvíli předtím vyžádala oddechový čas a po krátkém proslovu pálil zpoza pravého kruhu Trončinský. Jeho bombu zastavila až síť.

Nervydrásající bitva tak pokračovala znovu od začátku. Domácí byli logicky o něco aktivnější, ale Středočeši vyráželi do nebezpečných protiútoků. A v 49. minutě navíc hrála přesilovku. Místo gólu však hosté inkasovali.

Bylo už sice deset vteřin po návratu vyloučeného Lakatoše z trestné lavice, ale čtyři Boleslavští se zapomněli v útočném pásmu a Liberec vyrazil ve třech na jednoho do brejku. Stadion vybuchl po Radivojevičově ráně, která zamířila přesně nad gólmanovo rameno.

Uplynulo jen 71 vteřin, když domácí udeřili počtvrté: nádhernou individuální akci předvedl Bakoš, který tak dlouho podržel puk, až s ním vybruslil do prostoru mezi kruhy, odkud také přesně vypálil.

A domácí euforie nakonec skončila ještě pátou trefou, která padla po necelé minutě přesilovky při vyloučení Pabišky. Rychlá kombinace po ose Vampola, Birner skončila přihrávkou mezi kruhy, odkud pálil přesně a bez přípravy Krenželok.

Bylo rozhodnuto a Liberec tak jen potvrdil, jak se mu náramně daří ve třetích třetinách. V závěrečné části mimochodem rozhodl i úvodní semifinále. Semifinálová série se nyní stěhuje do Mladé Boleslavi, třetí duel je na programu v pondělí od 17:20.

V play-off neporažený Liberec v sérii s regionálním rivalem vede 1:0 na zápasy a dnes může vedení navýšit. Sledujte semifinálový duel v podrobné reportáži od 17.20.

Branky a nahrávky: 6. Vampola (Šimek, Bakoš), 22. Šimek (Bakoš, Radivojevič), 51. Radivojevič (Lakatoš, Šimek), 52. Bakoš (Vampola, Radivojevič), 54. Krenželok (Birner, Vampola) - 18. Jarůšek (Lenc), 33. Trončinský (Urban). Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 2:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 3:0.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk - Bakoš, Vampola, Radivojevič - Řepík, Bulíř, Birner - Valský, Lakatoš, Krenželok - Stránský, Jonák, J. Vlach (45. Ordoš). Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Voráček, Rýgl, Trončinský, Kučný, Robar, Kučný - Klimenta, Klepiš, Lenc - Hyka, Urban, Pacovský - Jarůšek, Bárta, L. Pabiška - M. Látal, R. Hruška, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.