Jiří Polanský z Třince zkouší překonat na brankáře Adama Svobodu Hradce. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Třinec v hektickém závěru s Hradcem vybojoval prodloužení i bod navíc

• 28
Celý zápas byli o krok pozadu, ale nakonec slaví vítězství. Hokejisté Třince vydolovali 12 vteřin před koncem dohrávky 33. kola extraligy s Hradcem Králové prodloužení a vše korunovali díky Zbyňku Irglovi v nájezdech ke konečnému výsledku 7:6

Třinec tak potvrdil svou úspěšnou formu z předchozích duelů: pod novým trenérem Jiřím Dopitou bodoval počtvrté z pěti zápasů.

Byla to divoká přestřelce, ve které domácí celkem pětkrát dotáhli vedení soupeře, naposledy v čase 59:48 v power-play zásluhou Milana Doudery. Branku a tři asistence si připsal v dresu vítězů Vladimír Dravecký, dvakrát skórovali za domácí David Nosek a Ján Sýkora a za hosty Brian Ihnacak.

Zatímco první třetina mnoho zajímavého nepřinesla, dvacetiminutová nuda byla ve druhé části rychle zapomenuta. Náznaky hradecké převahy před koncem úvodní části pohltilo vyloučení, ale sotva se hosté vrátili do pěti, Červený proklouzl obranou, Hrubec jeho střelu vyrazil, ale Ihnacak už mířil přesně pod horní tyč a roztrhl pytel s góly.

Za necelých deset minut jich padlo pět. Východočeši měli za stavu 1:0 zřetelně navrch, ale pak zaspali v defenzívě a Irglovu sraženou přihrávku Nosek ve 26. minutě procedil za Svobodu. Role se otočily a Třinec už za dvě minuty vedl: po další šťastné teči soupeře přistál puk před Draveckým, který bez váhání zavěsil podruhé.

Divočina třetí desetiminutovky ale neměla zdaleka končit. Už za 81 sekund znovu vyrovnal Dej, jehož nevinné nahození před Hrubcem zastínil Kukumberg. A dalších 94 vteřin potřeboval Kudrna, aby zblízka zakončil Knotkův průnik a hosté byli zase ve vedení.

Hradec dnes však měl rezervy v bránění vlastního brankoviště. Těsně před koncem druhé části nedokázal pokrýt další odražený puk a Sýkora ho poslal za Svobodu.

Ani ze strany Třince to ale nebyla tak nepropustná defenzíva jako v minulých utkáních. Hradec jim po chybě ve středním pásmu znovu utekl o gól, když Červený v přečíslení ukázkově naservíroval puk Ihnacakovi. Ale Východočeši se tradičně v náskoku dlouho neohřáli a po dvou minutách ho vynuloval druhým gólem Sýkora, který mezi kruhy ze vzduchu šťastně přehodil Svobodu.

Dramatický duel vygradoval v závěru. Aktivnější Oceláře zdánlivě ranil v 57. minutě po rychlém kontru Červený, ale opak byl pravdou a Nosek hned z další akce po rovné minutě dělovkou od modré čáry srovnal.

Hala se ještě nedoradovala a Vašíček ranou od modré čáry odpověděl po 34 sekundách. Jenže poslední slovo měli Třinečtí a Milan Doudera v power play 12 sekund před koncem poslal duel do prodloužení. O vítězi rozhodly až nájezdy, v nichž byl úspěšný jen Irgl.

René Mucha (Třinec): „Nás těší, že jsme to nezabalili a že jsme hráli do poslední vteřiny. Vyplatilo se nám to. Ukázali jsme srdíčko. Každopádně musíme zapracovat na defenzívě, protože těch přečíslení na nás dneska bylo až dost.“

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Pro diváky to byl nádherný zápas. Viděli třináct gólů. Bohužel pro nás odjíždíme zklamaní, protože jsme dostali gól chviličku před koncem v power play. Odehráli jsme zápas výborně do útoku, dali jsme šest gólů venku, což je výborné. Ale bohužel jsme do obrany udělali spoustu chyb a Třinec má tak kvalitní tým, že nás potrestal.“

Třinec - Hradec Králové 7:6N

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Branky a nahrávky: 26. Nosek (Irgl, Dravecký), 28. Dravecký (Linhart), 39. J. Sýkora (Hossa, Roth), 44. J. Sýkora (Galvas, Plíhal), 58. Nosek (Dravecký), 60. M. Doudera (J. Sýkora, Dravecký), rozhodující sam. nájezd Irgl - 22. Ihnacak, 29. Dej (Bednář), 31. Kudrna (T. Knotek, K. Pilař), 42. Ihnacak (Červený), 57. Červený (Honejsek), 59. Vašíček (Ihnacak). Rozhodčí: Hodek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 3:3, 3:3. Diváci: 4446.

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Roth, Galvas, Slovák, M. Doudera, Klesla, Hrabal - Irgl, Žejdl, Dravecký - Hossa, Polanský, J. Sýkora - Kopecký, Plíhal, Adamský - Tybor, Jašek, Svačina. Trenéři: Dopita a Mucha.

Hradec Králové: A. Svoboda - Pláněk, Jank, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek - Bednář, Kukumberg, Dej - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Honejsek, Ihnacak, Červený - Köhler, Nedvídek, Kopta. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík.