Liberec - Znojmo: brankář Fikrt kryje střelu Erata

Liberec - Znojmo: brankář Fikrt kryje střelu Erata | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Hokejisté Znojma boj o desítku nebalí

Tohle si hokejoví Orli přáli. Netrápit se se soupeřem a v relativním klidu ho smést z ledu. Sparta včera odjela ze Znojma s porážkou 2:4. Orli pokračovali v pohledných představeních před vlastními fanoušky, ale konečně byli také efektivnější. Využili tři přesilovky a kromě druhé třetiny neškodní a v sérii porážek se topící Pražané neměli šanci. Prohráli už pošesté v řadě.

"Nevím, jestli bylo dobře, že je Sparta v krizi. Ale my potřebujeme body a zadarmo je rozdávat nebudeme.
Ať přijede kdokoli, musíme ho přehrát. Hrát svůj hokej a nekoukat na soupeře," tvrdil střelec dvou přesilovkových gólů Jaroslav Svoboda. Domácí dvakrát vedli o tři góly.

Nejprve 3:0 a pak 4:1. Jen ve druhé třetině, když to bylo pouze 3:1, jim hosté zle zatápěli a brankář Jiří Trvaj se musel hodně soustředit, aby stál či ležel vždy tam, kam mířil puk. "Ve druhé třetině jsme opravdu hráli špatně. Ale díky velké obětavosti hráčů a Jirkovi v bráně jsme to udrželi a ve třetí třetině se vrátili k dobrému výkonu," oddechl si znojemský trenér Radim Rulík.

Nejistá obrana hostů nakupila dost chyb a stejně tak brankář Tomáš Pöpperle nevypadal zrovna jistě.
Třetí gól Romana Erata ho vyhnal z brány. "Nevím, jestli nebyl ve své kůži, ale nám to tam konečně spadlo. Proti Pardubicím jsme měli padesát střel, a nic," povídal Svoboda.

Ten potvrdil, že Orli stále ještě hledí vzhůru, byť ani po této výhře se jim vytoužené desáté místo v extralize po předchozích zaváháních nepřiblížilo. Ztráta šesti bodů sedm kol před koncem není zrovna povzbudivá.

"Ale každý bod je dobrý a po třech to skáče rychleji. Když je budeme dělat, tak budeme v pohodě.
Dokud je šance, tak se o to budeme prát," prohlásil Svoboda.

Jenže to by Orli museli dovézt z venku víc než jeden bod jako ze Zlína. Možnost k tomu mají ve čtvrtek v Karlových Varech, kde se představí v přímém televizním přenosu.