Brankář Zlína Tomáš Štůrala zasahuje v utkání proti Litvínovu - ilustrační foto. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Jak Štůrala čaroval a hokejisté Zlína urvali v Třinci první body

• 2
Byla to zoufalá situace, zvláště na ledě nadupaného Třince. Zlínští hokejisté ji ale přežili. V dramatickém finiši přečkali dvojnásobné oslabení, zvýrazněné o hru bez brankáře, a nejžhavějšího kandidáta na titul obrali o tři body. Na ledě silného Třince uspěli 2:1 a získali první body v sezoně.

„V tomto oslabení jsme měli štěstí,“ uznal asistent trenéra PSG Zlín Juraj Jurík. „Ale důležité bylo, že jsme nedostali gól a máme tři body.“

Zlínská úleva byla opravdu velká. Po porážkách v úvodních dvou kolech se někteří fanoušci začali strachovat, aby se neopakovala loňská sezona. Do ní šel Zlín jako obhájce titulu, ovšem první výhru vybojoval až v sedmém utkání.

Základním pilířem nečekaného úspěchu byl skvěle chytající Tomáš Štůrala. Třinečtí hokejisté na něj vyslali 38 střel, kapituloval jen jednou. Ve dvojnásobné přesilovce ho ve 47 .minutě překonal Polanský.

„Jejich přesilovky se těžko brání, hrají je dobře,“ ocenil soupeře Štůrala, který nejlepší zákroky předvedl v závěru. Co se mu při nich honilo hlavou? „O ničem jsem nepřemýšlel, vždycky jsem se snažil rychle vyhodit puk. A hlavně jsem si přál, abych nedostal gól.“

Štůrala nastoupil podruhé v sezoně. Rozehrál úvodní utkání v Litvínově, ale v polovině zápasu jej trenéři stáhli. Nyní vydržel až do konce - a ještě oslavil vítězství. „Přál jsem si, abych dochytal aspoň jeden zápas,“ culil se.

Štůralu podpořila perfektní defenziva, proto na výhru stačily dvě trefy. Prosadili se členové první formace. Úvodní gól vstřelil ve 23. minutě v přesilovce slovenský útočník Tomáš Sýkora. O minutu a půl přidal druhou branku Pavel Kubiš. Další šance už hosté neproměnili, ale vadit jim to nemuselo.

„Důležité bylo, že se nám podařilo přečkat první třetinu. Ve druhé jsme na rozdíl od domácích svoje šance proměnili a ve třetí už jsme to ubránili,“ poznamenal Jurík.

„První dvě třetiny jsme neodehráli podle našich představ, nezasloužili jsme si vyhrát,“ uznal kouč Třince Jiří Kalous.