Brankář Zlína Petr Zavadil (vpravo) odstupuje po pátém inkasovaném gólu, střídá...

Brankář Zlína Petr Zavadil (vpravo) odstupuje po pátém inkasovaném gólu, střídá ho Ondřej Haloda. | foto: ČTK

Hokejisté Zlína pokazili gólmanům debuty. Lituju je, omlouval se Holík

• 2
Jeden si připsal v Liberci první start v hokejové extralize od začátku utkání, druhý v nejvyšší soutěži rovnou debutoval. Pro zlínské brankáře Petra Zavadila i Ondřeje Halodu ale zůstane únorový duel v hale suveréna extraligy nepříjemnou vzpomínkou.

Zavadil šel ze hry v čase 32:45 za stavu 0:5, Haloda inkasoval 76 vteřin po nástupu na led a za dalších 15 sekund podruhé.

„Lituju je, vůbec jsme jim nepomohli,“ omlouval se útočník Petr Holík spoluhráčům z brankoviště po porážce 4:8.

Zlín se ocitl před cestou pod Ještěd v nouzové situaci, neměl k dispozici ani jednoho ze dvou prvních brankářů. Štůrala je dlouhodobě na marodce, Kašík ulehl po páteční výhře nad Hradcem s horečkami do postele.

Zavadil si před týdnem extraligovou premiéru užil, ve dvou třetinách s Karlovými Vary udržel čisté konto. V Liberci však o něho přišel už po šesti minutách, po úvodní třetině prohrával Zlín 0:3.

„Připravovali jsme se, že musíme zachytit začátek zápasu, pomáhat brankářům. To se nám vůbec nepodařilo. Co jsme si řekli před zápasem, jsme udělali všechno špatně,“ vykládal mezi druhou a třetí periodou asistent trenéra Zlína Juraj Jurík. A před tou závěrečnou měl jediné přání: „Snad to dohrajeme se ctí bez inkasované branky.“

Haloda sice propustil za svá záda ještě jeden puk, Zlín alespoň čtyřmi zásahy upravil výsledek do přijatelné podoby. Liberecké oslavy bodového rekordu a zisku Prezidentského poháru pro vítěze základní části ale pokazit nemohl.

Zlínu se naopak vzdálil automatický postup do čtvrtfinále, dvě kola před finišem dlouhodobé fáze ztrácí na elitní šestku čtyři body.