Vojtěch Němec z Komety Brno se raduje z gólu proti Třinci.

Vojtěch Němec z Komety Brno se raduje z gólu proti Třinci. | foto: ČTK

Prostě to tam padalo, lebedil si Němec po střeleckém dýchánku Komety

• 0
Přerušili pětizápasovou vítěznou sérii Třince a opět se derou do čela extraligové tabulky. Hokejisté brněnské Komety předvedli v dohrávce 11. kola extraligy vydařenou partii, zvítězili 6:3.

Diváci si ještě ani jednou pořádně nezaskandovali, místo toho Kajot Arenu ovládl hlasitý pískot. Za Žižkovo podražení nařídili rozhodčí hned ve druhé minutě trestné střílení, které třinecký Rákos bez potíží proměnil. Kometa však stihla bleskově zareagovat. Za 85 vteřin srovnal skóre Tomáš Svoboda.

Podobně začalo i druhé dějství, když poslal opět hosty do vedení Adamský. Ten chytře z ostrého úhlu napálil brankáře Čiliaka a slovenský mladík, který mezi tyčemi nahradil odpočívajícího Jiřího Trvaje, si smolně srazil puk do vlastní sítě. Kometa však i na další zvrat našla rychle odpověď.

Tentokrát ne jednu, ale hned čtyři a z branky ve druhé třetině dokonce vyhnala gólmana Hrubce. "To bylo klíčové. Když dokázal Třinec skórovat, my jsme na to hned zareagovali. Musím za to i za celý zápas kluky pochválit," liboval si po zápase trenér Brňanů Vladimír Kýhos.

Ten svým svěřencům naordinoval častější střelbu a větší důraz před brankou soupeře. A vyplatilo se. "Pilovali jsme to na tréninku. Dnes to tam prostě padalo," řekl autor dvou gólů Vojtěch Němec.

Podél mantinelu uniká Josef Hrabal (vlevo) z Třince, stíhá ho Petr Polodna z Komety Brno.

Tolik branek Kometa jako v úterý proti Třinci ještě letos nenastřílela a také potvrdila, že v duelech s Oceláři o góly rozhodně není nouze. "Je to útočný mančaft, moc se nevraceli. Vznikalo tak hodně prostoru a nás to vybízelo střílet," podotkl Němec.

Kromě něj se letos poprvé doma prosadil i Jan Hruška, který se trefil v polovině zápasu nechytatelně do šibenice. "Mířil jsem ale teda na ten druhý vingl," usmíval se sedmadvacetiletý forvard.

Po čtyřgólové sprše ve druhé třetině dokázal Třinec jen zkorigovat skóre na 5:3, v posledním dějství výhru Brna pečetil nechytatelnou pumelicí bek Petr Kuboš.Kometa se po tříbodovém večeru usadila na špici extraligové tabulky, kde se o prvenství dělí společně s Třincem a Pardubicemi.

Osamostatnit se na čele bude moci už v pátek, kdy Brňané hostí Karlovy Vary. A pokud se jim to i kvůli dalším extraligovým výsledkům nepoštěstí, budou chtít alespoň zopakovat povedený úterní výkon.