Extraligový Hradec vyjel na led. Na kluziště se všichni hráči nevešli

Trenér Peter Draisaitt udílí první pokyny celku, který vznikl sloučením prvoligového týmu Hradce Králové a extraligového Mountfieldu z Českých Budějovic. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

25 2013
Podle původních plánů měli hokejisté na led vyjet přesně v deset hodin. Podle upraveného o půl hodiny později, ale nakonec se brusle prvních hráčů týmu Mountfield HK do hradeckého ledu zaryly přesně v 10.35.

Právě tento středeční časový údaj začátku úvodního tréninku letní přípravy na ledě může být považován za oficiální start působení hokejové extraligy v Hradci Králové. Byť na ledě nebyly úplně všichni hráči širokého kádru a v příštích dnech se i díky testům bude trénovat ve skupinách.

A že se první trénink mužstva, jež sem přešlo z Českých Budějovic, o několik minut opozdil? Kdo měl možnost sledovat vcelku pochopitelný ranní mumraj v zázemí hradeckého hokejového stadionu, ten se spíše divil, že se na led malé haly, kde se nyní trénuje, vyjelo tak brzy.

Fotogalerie

"Poslední dny jsme pracovali i přes půlnoc, aby bylo všechno připravené. Skoro jsme nespali, ale nakonec se všechno stihlo," uvedl vedoucí mužstva Ladislav Souček.

Užili si i hráči, kteří se do Hradce vesměs stěhovali z Českých Budějovic. "Je to trochu hektické, ale brzy se to dá dohromady, začátek sezony takový bývá," uvedl zkušený obránce František Ptáček ještě před tím, než se on i jeho spoluhráči mohli soustředit na první trénink na ledě.

Na něj vyrazili čtyři brankáři a 29 hráčů, a to si ještě někteří na ledovou premiéru museli počkat. 

Stejná šatna, jiný tým

Ostýchavé pohledy, rozkoukávání se v novém, ale hlavně první oťukávání nových parťáků. I tak to vypadalo na hradeckém zimním stadionu. Jen to prozrazovalo, že extraliga už je konečně ve městě.

Asi největší šok zažili hráči bývalého prvoligového týmu, kteří se perou o šanci v extraligovém kádru. David Švagrovský hraje v Hradci Králové dva roky.

Jako každé jiné ráno předtím se vydal do hradecké haly, rozdíl byl v tom, že tentokrát ho tam nečekali staří známí, ale klubko nových plejerů z Budějovic.

„V životě se mi to nestalo. Už jsem zažil, že jsem přijel na kemp o padesáti hráčích, kde se ale jádro týmu znalo a byli tam i nové tváře. Ale tady se všichni vzájemně neznají,“ říkal překvapeně Švagrovský po nástupu do přípravy.

 "Je nás tady na více než šest pětek, takže zpočátku to bude organizačně náročné a budeme trénovat po skupinách," uvedl hlavní kouč Mountfieldu Peter Draisaitl. I proto mu vedle asistenta Jiřího Kučery přímo na ledě pomáhali Robert Horyna, organizační manažer klubu a zároveň bývalý výborný gólman, a Tomáš Martinec, šéftrenér mládeže.

Pračky přivezly z Českých Budějovic

Pak už si všichni borci mohli otestovat, jak dobře je připravená nová kabina i její výbava. Všechno tu ještě voní novotou.

"Oproti první návštěvě došlo k obrovské změně, zázemí vypadá fakt parádně. Máme v šatně veškerý komfort potřebný pro hráče," líčil první dojmy z nových prostor a nového stadionu útočník Mountfieldu HK Vladimír Škoda.

Šatna se zkrátka proměnila k nepoznání. Staré uspořádání nahradil nový nábytek, v další místnosti jsou rozšířené sprchy i vířivka.

Pak je tu místnost na porady před důležitými zápasy i skříňky pro hráče, kancelář vedoucího mužstva i trenérů. "Ty skříňky se mi vážně líbí. Každý má své místo, dřív tu nebyly a pro mě to bylo nepraktické," říká David Švagrovský.

Největší luxus skýtá třetí část: sedačky, plasmové obrazovky, menší kuchyně, a pak už to hlavní - prádelna. "Sedačky jsou kožené a stejně jako pračky přivezené z původní kabiny v Českých Budějovicích," popisuje vedoucí týmu Ladislav Souček.

Extraliga nakročila do zázemí stadionu, už brzy jí načichne i hlavní aréna pro velké zápasy.

Program extraligy 2019-2020

Nový ročník hokejové extraligy začíná v pátek 13. září a titul v něm bude obhajovat Třinec, který hned v prvním kole přivítá nováčka z Kladna.

MS hokejistů 2020 ve Švýcarsku, MS hokejistů do 20 let v Ostravě a Třinci

Nejčtenější

Růžička je stále bez práce a říká: Není to o penězích, víc má třeba Krupp

Zarmoucený chomutovský trenér Vladimír Růžička.

Červenec se pomalu chýlí ke konci a známý hokejový trenér Vladimír Růžička je stále bez práce....

Růžičku v Chomutově střídá ve funkci sportovního manažera Hudáček

První trénink Chomutova na ledě pod vedením Martina Štrby (vpravo). Diskutuje s...

Nový muž bude bdít nad sportovním úsekem prvoligových hokejových Pirátů Chomutov, kteří přežili...

Nechci odcházet, když je tady taková síla, říká Erat o návratu do Komety

Martin Erat z Brna.

Mnozí už jej viděli v hokejovém důchodu. Sám Martin Erat o své budoucnosti dlouho mlčel a pak...

Erata čeká operace, dál chce hrát. Plekanec podepsal na rok s Kometou

Zadumaný Tomáš Plekanec na brněnské střídačce.

Hokejový útočník Tomáš Plekanec bude v další extraligové sezoně hrát za brněnskou Kometu. Na jaře...

Kanada mě vyšťavila, naříká střelec. Jenže v NHL náročné zemi neunikne

Michal Kempný z Washingtonu a James Neal z Calgary v souboji o puk.

Dokud hrál NHL v USA, platil za nadprůměrného střelce. Jenže pak se rozhodl pro život v Kanadě... A...

Další z rubriky

Růžička je stále bez práce a říká: Není to o penězích, víc má třeba Krupp

Zarmoucený chomutovský trenér Vladimír Růžička.

Červenec se pomalu chýlí ke konci a známý hokejový trenér Vladimír Růžička je stále bez práce....

Nechci odcházet, když je tady taková síla, říká Erat o návratu do Komety

Martin Erat z Brna.

Mnozí už jej viděli v hokejovém důchodu. Sám Martin Erat o své budoucnosti dlouho mlčel a pak...

Program extraligy: mistrovský Třinec na úvod přivítá Kladno s Jágrem

Třinecký Martin Růžička oslavuje s pohárem pro vítěze hokejové extraligy.

Nový ročník hokejové extraligy začíná v pátek 13. září a titul v něm bude obhajovat Třinec, který...

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Pečovatel/ka - moderní zařízení v Praze, 20-22 000 Kč, velice zajímavé

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 20 000 - 22 000 Kč

Najdete na iDNES.cz