ŠANCE V PÁDU. Brněnský Roman Erat (dole) má šanci v utkání proti Mladé Boleslavi. | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Hokejisté brněnské Komety mohou prožívat olympijskou pauzu v klidu

• 9
Mohly to pro ně být tři týdny plné stresu a obav. Místo toho si hokejisté Komety užijí celkem poklidnou pauzu. Díky včerejšímu triumfu nad Mladou Boleslaví 4:1 totiž olympijskou přestávku stráví v nejlepší pozici, v jaké se v sezoně ocitli.

"Člověk si psychicky odpočine a nemusí přemýšlet nad tím, že je poslední. Kdyby před námi byla propast, mohli bychom propadat skepsi," oddechl si brněnský obránce Ctirad Ovčačík.

Jeho tým odskočil poslednímu Kladnu už na šest bodů, na dva týmy před sebou naopak ztrácí jen dva bodíky. I proto přišla pauza pro Kometu vhod. "Potřebujeme si odpočinout, poslední zápasy byly náročné. Už to nemělo takový drajv, museli jsme hráče motivovat, aby to dohráli až do konce," sdělil brněnský trenér Vladimír Jeřábek.

Včerejšek jeho slova jasně potvrdil. Kometě se v Rondu první třetina moc nepovedla a byla ráda za vedení 1:0. "Boleslav hraje silový hokej, je to s ní těžké. Řekli jsme si, že musíme hodně střílet, a věřili jsme, že góly přijdou," popisoval Ovčačík.

Dva uklidňující zásahy skutečně přišly ve druhé třetině. "Největší rozdíl byl v brankářích," povzdechl si boleslavský asistent Jiří Šejba. Zatímco brněnský Sasu Hovi chytal tradičně spolehlivě, hostující
Schwarz pustil nevýraznou střelu Bičánka a jeho náhradník Valent zase nahození Ovčačíka. "Takovým bekhendem to člověk nahodí na bránu několikrát za zápas, ale gól z toho byl až teď," usmíval se střelec.

Brňané tak oslavili už desátou domácí výhru za sebou a dnes vyrazí na tři dny na běžky. Následovat bude volno a pak trénink až do 3. března, kdy se znovu rozběhne extraliga.