Mladoboleslavský Jaroslav Balaštík (vpravo) před    pardubickým gólmanem

Mladoboleslavský Jaroslav Balaštík (vpravo) před pardubickým gólmanem Vladimírem Koutským. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hokejisté Boleslavi podruhé v sezoně šokovali Pardubice

• 5
Extraligoví hokejisté Mladé Boleslavi opět prchají z posledního místa v tabulce a mají o dva body více než Karlovy Vary. Pomohla jim k tomu nečekaná výhra 2:1 na ledě Pardubic, které přitom před duelem s Boleslaví šestkrát v řadě zvítězily.

Oblíbeným soupeřem hokejistů Mladé Boleslavi v extralize začínají být Pardubice. V předchozích třech sezonách s nimi Středočeši uhráli jen čtyři body.

A letos? Už sedm. Mladá Boleslav včera vyhrála v Pardubicích 2:1 a favorita šokovala na jeho ledě stejně jako v říjnu při nečekaném vítězství 3:2.

"Musíme se vrátit ke hře, jakou jsme předvedli na Kladně. Nemůžeme hrát hurá hokej," nabádal boleslavský kapitán David Výborný po poslední domácí prohře s Litvínovem 4:5 po samostatných nájezdech.

Slova lídra zřejmě vzala Boleslav skutečně vážně. V Pardubicích hrála stejně účelně jako na Kladně. Nikam se nehnala a v zádech s jistým gólmanem Hüblem zodpovědně bránila, což ve spojení se dvěma vstřelenými brankami na výhru stačilo.

"Podařilo se nám eliminovat přesilovky Pardubic a jejich útočnou sílu, která v posledních zápasech byla hodně dobrá," pochvaloval si trenér Mladé Boleslavi Petr Novák.

První gól jeho týmu obstaral hned ve třetí minutě při přesilovce Tomas, který vystřelil z hranice pravého kruhu a puk po teči pardubického obránce Sičáka skončil v brance.

Parbubický Robert Kousal (nahoře) uniká Tomáši Demelovi z Mladé Boleslavi.

Pardubický Kolář (vlevo) se snaží vymanit z pozornosti boleslavského obránce Haye.

Domácí dlouho nemohli najít recept na defenzivu Mladé Boleslavi, a když ve třetí třetině stupňovali svůj tlak, nečekaně zvýšil na 2:0 Vrbata.

Ve 48. minutě dostal přihrávku od Jiránka a z mezikruží po ledě propálil gólmana Koutského.

Pardubice sice snížily osm minut před koncem třetí třetiny díky trefě Sičáka od modré, ale Mladá Boleslav už se o výhru nenechala připravit. "Snažili jsme se vytěžit z minima maximum," uvedl Novák.

Zisk tří bodů je pro Mladou Boleslav cenný ze dvou důvodů. Východočeši totiž před vzájemným soubojem vyhráli šestkrát v řadě.

Svěřenci trenéra Nováka navíc díky vítězství opět po týdnu prchli z posledního místa. Na Karlovy Vary teď mají dvoubodový náskok. Energie však odehrála o zápas méně.