Gólová radost hokejistů Zlína.

Gólová radost hokejistů Zlína. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlínští hokejisté oslavili tisící vítězství v nejvyšší soutěži

• 0
Jinak to asi dopadnout nemohlo. Čekání hokejistů Zlína na jubilejní 1 000. výhru v nejvyšší soutěži ukončil duel s týmem, se kterým slavili 9. listopadu 1960 premiérové vítězství mezi elitou.

Na domácí výhru tehdejšího TJ Gottwaldov nad Litvínovem v poměru 3:1 navázal dnešní tým PSG vítězstvím 3:2 po samostatných nájezdech. „To jsem ani nevěděl. Zjistil jsem to, až když jsem se podíval na světelnou kostku,“ přiznal útočník Jiří Ondráček.

Klub byl ovšem na slavnostní okamžik předem připravený. Hned po utkání milou novinku oznámil hlasatel na stadionu, zpráva se záhy objevila na internetových stránkách. Zlín napodobil Spartu Praha, Litvínov, Pardubice, Plzeň a Vítkovice. Potřeboval na to 2 338 zápasů. „Čekali jsme na to hodně dlouho. Zaplať pánbůh, že jsme to urvali,“ oddechl si Ondráček.

Zlínu unikla kulatá meta v duelech s Vítkovicemi, Hradcem Králové, Libercem, Plzní a Brnem. Blízko byl v pátečním derby s Kometou, jenže v závěrečných pěti minutách přišel vlastním přičiněním o vedení 2:0. A po prohře v prodloužení se v kabině strhla bouřka.

„Museli jsme si k tomu něco říct, trenér si vzal slovo, staří také. Nejde si říct, tak máme další zápas a zkusíme to. Kdybychom si to neřekli, neukázali video, zase bychom tam přišli jako lajdáci a prohráli bychom,“ věděl Ondráček.

Dusno ve zlínské šatně bylo ale také po včerejší úvodní třetině. Domácí se zadarmo po kiksu soupeře dostali do vedení, Litvínov ale skóre překlopil na svoji stranu.

„Zase jsme vymýšleli blbosti a dostávali se zbytečně pod tlak, místo abychom hráli u nich v pásmu, kde jsme celkem silní,“ štvalo Ondráčka, který svým premiérovým gólem sezony poslal zápas do prodloužení. Pomohla mu přitom tyčka, která naopak v úvodní třetině zastavila jeho sólo. „Člověk tomu musí jít naproti, nějak to zlomit. Věřit, že to tam spadne.“

V samostatných nájezdech pak sledoval, jak Čech s Čachotským překonali brankáře Litvínova Januse, zatímco zlínský gólman Kašík vychytal oba hostující exekutory.