Šarvátka po gólu Třince na 5:4, kde se chytli třinecký Vladimír Dravecký...

Šarvátka po gólu Třince na 5:4, kde se chytli třinecký Vladimír Dravecký (vpravo) a sparťanský Tomáš Rolinek. Vzadu třinecký Jiří Polanský | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Byly to pořádné emoce, přiznal po obratu třinecký útočník Dravecký

• 43
Tři minuty a 35 vteřin před koncem se třinecký útočník Vladimír Dravecký opřel do puku a rozhodl. „Výbornou práci odvedli Jirka Polanský a Martin Adamský, jen jsem zavřel oči a spadlo to tam,“ popsal Dravecký vítěznou trefu.

Leč utkání nedohrál. Neměl ani čas radovat se z vítězného gólu. Něco ostřejšího prohodil k brankáři Filipu Novotnému a strhla se mela. „Co mu řekl, to má zůstat na ledě. Vyříkali jsme si to, nerozšiřoval bych to,“ uvedl Tomáš Rolinek, který se pustil do Draveckého.

Třinecký útočník po rvačce skončil na trestné lavici a pak v šatně, protože kromě hrubosti ho sudí vyloučili za nesportovní chování do konce utkání. S ním dostali tresty i Polanský a Rolinek. Dravecký se na Novotného osočil, jelikož předtím ho sudí vyloučili za údajné podražení gólmana. A Sparta v přesilovce srovnala na 4:4.

Podrazil jste ho?
Ne, dělal jsem oblouk, vracel jsem se. Nechci se k brankáři vyjadřovat, to co dělá v brankovišti...

A když jste rozhodl, tak jsme mu něco řekl?
Tam jsem vybuchl, možná jsem to mohl jinak řešit, ale byly to emoce. Moc sportovní to nebylo.

Utkání bylo hodně vypjaté, že?
Bylo, hrálo se nahoru dolů. Prohrávali jsme nula tři, ale nesložili zbraně a dokázali jsme, že jsme dobré mužstvo.

Čím to, že jste Spartu pustili do tříbrankového vedení?
Začátek, první tři čtyři minuty jsme nezachytili. Dostali jsme i nějaké lacinější góly a najednou to bylo 0:3. Postupně jsme hru vyrovnali a ke konci už jsme byli trochu lepší. Ale podařilo se nám vyhrát.

Pomohly vám přesilovky, hned tři jste hráli v pěti proti třem. Bylo to tím, že Sparta ztrácela síly a pomáhala si fauly?
Nevím, jestli ztrácela síly, ale my jsme hlavně více zabrali a cítili jsme šanci, že můžeme zápas otočit.

Jaké to je, dát vítězný gól v tak divokém zápase?
Ani jsem to nevnímal, až pak na trestné lavici. Na konci to už byly emoce.