Liberecký Libor Hudáček v obrovské šanci před  brankářem Mladé Boleslavi...

Liberecký Libor Hudáček v obrovské šanci před brankářem Mladé Boleslavi Gašperem Krošeljem. | foto: ČTK

Čtvrtfinále play off: Třinec zdolal Vítkovice, Liberec roznesl Boleslav

• 57
V druhých dvou čtvrtfinálových sériích hokejového play off uspěli favorité. Třinec sice jen těsně, ale přece - Vítkovice udolal 3:2, Liberec naopak jednoznačně - rozdrtil Mladou Boleslav vysoko 5:1. Druhé zápasy se hrají už ve čtvrtek.

Třinec - Vítkovice 3:2

Třinec dostal do vedení už v páté minutě Adamský, který se vrátil do hry po zranění, které trvalo dva měsíce - dorazil u levé tyče puk, jenž brankář Bartošák vyrazil po střele Draveckého.

Vítkovický gólman své mužstvo držel, uspěl hned za půl minuty, kdy na něj jel sám Ondřej Kovařčík, vychytal i Musilovu ránu z mezikruží. Krátký byl až v polovině utkání, to Roth nahrál napravo na Růžičku, jenž pálil přesně k tyči a využil přesilovku.

Hosty vrátila do hry souhra dvojice Roman, Tybor, ovšem klid domácím dodal v čase 48:02 opět Růžička. A opět v početní výhodě: tentokrát pálil z levé strany k protější tyčce. Vítkovice sice díky Tyborovi opět snížily, jenže na vyrovnání nedosáhli ani při závěrečné power play.

Václav Varaďa (Třinec): „Po té dlouhé pauze jsme vstoupili do utkání velmi dobře, měli jsme dobrý pohyb, vytvářeli si spoustu šancí a jezdilo nám to. Pak Vítkovice srovnaly hru a měly tam dobré příležitosti, ale nás podržel Hrubec.“

Jakub Petr (Vítkovice): „Jednoznačně zasloužené vítězství Třince. Opticky to vypadá na vyrovnaný výsledek, ale vděčíme za něj Bartošákovi, že ten rozdíl nebyl výraznější. Můžeme se odrazit alespoň od posledních deseti minut.“

Liberec - Mladá Boleslav 5:1

Liberec o svém vítězství rozhodl v první třetině, ve které vstřelil tři góly. Skóre otevřel v šesté minutě Vlach, jenž tečoval Šmídův švih od modré a pak náskok domácích dvěma slepenými góly pojistili Jelínek (kuriózně, protože jeho nahození od mantinelu nečekaně zapadlo do sítě) a Redenbach (opět prapodivně, jelikož jeho střela z levého kruhu byla tečovaná, vylétla vysoko do vzduchu a posléze zapadl za záda gólmana Růžičky).

Tyhle direkty Boleslav uzemnily a vůbec se nedostávala do hry. Naopak byla dál pod tlakem, který logicky vyústil v další góly. Po změně stran se prosadil Birner tečí Hanouskovy rány od modré a zkraje třetí části Filippi, který zvyšoval už na 5:0.

Bylo rozhodnuto, hosté se alespoň v čase 53:59 dočkali čestného úspěchu, který zařídil střelou z první po ledě Šťastný. Víc už Středočeši nepředvedli.

Filip Pešán (Liberec): „Udělali jsme v té sérii první krok. Soupeř byl připravený, ale my jsme byli od začátku zápasu lepší. Vypořádali jsme se s dlouhou pauzou výborně a vstoupili do utkání organizovaně a bojovně.“

Miloslav Hořava (Mladá Boleslav): „Na ledě bylo jen jedno mužstvo. Liberec nás totálně přehrál, neměli jsme vůbec nárok a po zásluze prohráli. Zkusíme se zmobilizovat, abychom v tom příštím utkání byli důstojnějším soupeřem.“

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Branky: 5:56 Vlach (Šmíd, Valský), 14:18 Jelínek , 15:57 Redenbach (Kolmann), 23:25 Birner (Hanousek, Ordoš), 41:02 Filippi - 53:59 Šťastný (Pláněk, Kotvan). Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Roman Mrkva - Jiří Gebauer, Vít Lederer. Diváci: 7500. Stav série: 4:1

Bílí Tygři Liberec: Will - Derner, Kolmann - Hanousek, Šmíd - Havlín, Ševc - Doherty - Birner, Hudáček, Ordoš - Filippi, Kvapil, Lenc - Jelínek, Krenželok, Zachar - Redenbach, Valský, Vlach

BK Mladá Boleslav: Krošelj (37. Růžička ) - Bernad, Pláněk - Kurka, Němeček - Kotvan, Kovačevič - Hrdinka - Klepiš, Skalický, Vondrka - Procházka, Šťastný, Žejdl - Látal, Musil, Zohorna - Flynn, Kousal, Najman