Michal Bárta (vlevo) z Mladé Boleslavi a Peter Húževka z Vítkovic bojují o puk.

Michal Bárta (vlevo) z Mladé Boleslavi a Peter Húževka z Vítkovic bojují o puk. | foto: ČTK

„Už je to tady!“ Hokejová Mladá Boleslav postupem přepsala historii

• 0
Ještě nebyl konec, teprve se blížilo prodloužení, ale kotel oslavně spustil: „Hoši, děkujem!“ A hned vzápětí: „Už je to tady!“ Hokejová Mladá Boleslav si v pátek vychutnala historickou chvíli. Poprvé v extraligové historii nekončí jako otloukánek v baráži, ale probojovala se do předkola play-off. Desítku má jistou navzdory domácí prohře 1:2 v prodloužení s Vítkovicemi. Oběma týmům k postupu pomohla souběžná prohra Liberce 2:5 v Karlových Varech.

Zaplněná boleslavská hala se klepala na historický moment, fanoušci obsazovali volná místa na stání dávno před začátkem.

„Bylo to něco neuvěřitelného,“ zářil útočník Tomáš Klimenta, nakonec jediný boleslavský střelec v utkání.

Utlumenou gólovou radost fanouškům vynahrazovaly skvělé zprávy z Karlových Varů, Energie drtila liberecké Bílé Tygry, což Mladou Boleslav i Vítkovice přibližovalo k předkolu víc a víc bez ohledu na vlastní výsledek. Liberec nakonec prohrál 2:5, což bylo klíčové.

Když Boleslav ztratila zápas ve druhé minutě prodloužení, už to vůbec nevadilo. Brankář Martin Růžička z ledu řídil mexické vlny.

„V kabině mám připravenou plzeň. Teď si dám dva dny volno a přijdu až v pondělí,“ naladil se do pohody boleslavský kapitán David Výborný. V neděli v posledním utkání základní části v Liberci už Mladé Boleslavi půjde jen o to, zda se vyšvihne na osmé místo, nebo bude začínat předkolo venku.

„Ani v něm naše cesta nemusí končit,“ varoval útočník Klimenta.