Litvínovský klub dostal výjimku a poprvé v létě za něj hrál Ručinský

• 13
Verva Litvínov a Hlinkův stadion, tohle spojení bude platit i nadále. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje jednomyslně udělil severočeskému klubu výjimku z licenčního řádu extraligy pro sezonu 2014/15.

O zprávě ředitele extraligy Josefa Řezníčka ver středu Verva informovala na klubovém webu. S tím, že zkraje srpna proběhla kontrola zimního stadionu.

Výjimka spočívá v jeho parametrech, konkrétně v počtu míst k sezení; normy zatím požadují víc než 1 711 sedaček, které jsou v Litvínově.

Ale to by se mělo změnit, proto se podle gentlemanské dohody výjimky udělují. „Probíhá dlouhá a složitá diskuse ohledně licenčních podmínek, které platí x let,“ řekl litvínovský generální manažer Robert Kysela. Časem by míst k sezení mohlo stačit méně. Stadion loni prošel výraznou rekonstrukcí.

A ještě jedna dobrá zpráva pro hokejový Litvínov. Za Vervu poprvé nastoupil v letní přípravě útočník Martin Ručinský, který zvažuje, zda odehraje ještě jednu extraligovou sezonu. 43letý veterán napoprvé nebodoval, ale byl u výhry 3:2 po nájezdech v Plzni.

Domácí šli do vedení po Kratěnově trefě, jenže Jurčík s Pavelkou otočili skóre na 2:1. Šest minut před třetí sirénou vyrovnal Lev a po bezgólovém prodloužení rozhodovaly nájezdy. Hned první penaltu proměnil litvínovský útočník Peter Jánský, ostatní střelci selhali.