Ondřej Jurčík (vpravo) z Litvínova míří k pardubické brance.

Ondřej Jurčík (vpravo) z Litvínova míří k pardubické brance. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Hokejisté Litvínova dál deptají Pardubice. Už má mečbol

• 1
Litvínovská krasojízda ve čtvrtfinále extraligy pokračuje. Zvonivou formu si hokejisté Vervy z domácího zimáku přenesli i do Pardubic; po výhře 3:1 vedou v sérii 3:0 a dnes na stejném místě zkusí proměnit postupový mečbol.

„Litvínov je výborný. My na něj nenašli recept, stojí nás to hodně síly. Hrají, co potřebují,“ vypadal zničeně pardubický obránce Petr Čáslava. Aby ne, když jeho celek ve třech zápasech překonal litvínovského brankáře Francouze jen dvakrát. Domácí mužstvo trenéra Říhy slibovalo důraznější výkon, ale nepřišel.

„Nebylo znát, že by byli tvrdší. Hráli jako vždycky,“ tvrdil litvínovský hrdina Peter Jánský. Výtečný brankář, precizní obrana, jedovaté kontry a účelné přesilovky, tím si hosté podmanili i včerejší třetí partii. Převahy využili dvě a netypicky, pokaždé hned z průniku do útočné třetiny.

Poprvé to byl už v čase 2:53 Petružálek, který prostřelil Vejmelku z pravého kruhu. Domácí sebevědomí srazil na bod mrazu Jánský, v 8. minutě po šťastném odrazu zametl puk k tyčce a zvýšil na 2:0. Kanonýr Sýkora sice využil zmatky v litvínovské obraně a snížil, jenže na víc domácí neměli.

Jánský si v přesilovce počkal na modré čáře na kolmici od Kubáta a sám proti Vejmelkovi neselhal; kotouč procpal mezi betony. Rozhodující bod zápasu? „Když Pardubice daly kontaktní gól, začaly hýřit aktivitou a my jsme byli rádi, že jsme dokázali ve 2. třetině ještě odpovědět. To bylo klíčové,“ mínil trenér vítězů Radim Rulík.

„Litvínov je zatím lepší skoro ve všem,“ zoufal si Čáslava v rozhovoru pro ČT Sport. „Nás musí hrát pět a ne jen jeden a čtyři koukat.“ Litvínovský střelec Jánský ovšem varuje: „Poslední krok asi bude nejtěžší. Říká se to. Myslím, že Pardubice ještě s něčím přijdou.“