Tomáš Vondráček při semifinále se Spartou.

Tomáš Vondráček při semifinále se Spartou. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Důležitější gól jsem dal leda v bagu, jásal brněnský hrdina Vondráček

• 7
Rozhovorů moc nedává, po 4. finále však kolem něj postával celý hlouček novinářů. Útočník Komety Tomáš Vondráček totiž rozhodl gólem o tom, že finálová série se ještě bude v pátek stěhovat do Zlína. "Cifra 0:4 na zápasy by nebyla hezká," prohodil 23letý forvard, jenž na začátku sezony ještě hájil barvy prvoligové Třebíče.

Úterní trefa ve čtvrtém finálovém duelu ze sedmnácté minuty byla jeho životní. "Důležitější jsem dal akorát v srpnu v bagu právě v Třebíči," žertovalo šikovné křídlo, které zažívá nejkrásnější dny v kariéře.

"Finále jsem nehrál snad ani nikdy v žádné mládežnické kategorii."Nyní se však učí, jak se vyrovnat s tlakem fanoušků i médií. "Snažím se to nevnímat. Moc počítač a internet nezapínám a radši se snažím vyspat," líčí Vondráček. A když přijde na autora vítězné branky nějaký záludný dotaz? "Vždycky něco spatra vykoktám," usměje se.

V úterý večer měl k úsměvu dobrý důvod. Brněnský kouč Kýhos totiž ve čtvrté moravské partii o titul vsadil na tři útoky a právě Vondráčkova formace s centrem Jakubem Koreisem a Jakubem Svobodou zařídila všechny tři branky Brna. A dlouholetý hráč Třebíče poprvé zažil, jaké to je, být klíčovým mužem.

"Většinu zápasů v play-off jsem hrál jen do druhé třetiny, teď to bylo i ve třetí," těšilo Vondráčka.

Ten se svými modrobílými parťáky vyhlíží páteční pátý finálový mač, ve kterém bude chtít Kometa zkorigovat sérii na 2:3 na zápasy. "Dokud nezazvoní poslední siréna, tak se furt bojuje a šance tam je. Co jsem v Brně, tak tenhle tým nikdy nic nevzdal a doufám, že to tak bude dál."