Karlovarský hokejista Rostislav Marosz

Karlovarský hokejista Rostislav Marosz | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Proč nehrál Marosz? Moje zodpovědnost, říká karlovarský kouč Oremus

• 2
Proč nehrál Rostislav Marosz? Karlovarský kouč Peter Oremus nevyužil ve Vítkovicích služeb svého druhého nejproduktivnějšího hráče a Energie tady prohrála 2:5. „Jde to plně na moji zodpovědnost,“ říká trenér Energie. Ze zdravotních důvodů to podle něj nebylo.

Za absencí karlovarského hokejisty Rostislava Marosze v pátečním extraligovém utkání ve Vítkovicích nebyly zdravotní důvody. Druhý nejproduktivnější hráč Energie zůstal z rozhodnutí kouče Petera Oremuse doma a s týmem vůbec nepřicestoval.

Čtyřiadvacetiletý útočník je se sedmi góly a osmnácti přihrávkami druhý v klubové produktivitě za Tomášem Rachůnkem, přesto se v pátek v Ostravě ocitl mimo nominaci a kádr jedenadvaceti jmen vybraných pro zápas. „Rozhodl jsem se pro sestavu, která tady byla. Jde to plně na moji zodpovědnost,“ řekl kouč Peter Oremus. Odmítl jen, že by za tím byly zdravotní důvody. „Nebyly,“ řekl.

Poslední tým tabulky ve Vítkovicích prohrál 2:5. O výhře nad Energií rozhodli domácí velice efektivní první částí, ve které si vytvořili čtyřgólový náskok. Branku a dvě asistence zaznamenal Patrik Zdráhal. Vítkovice porazily Západočechy i potřetí v sezoně a vyhrály sedmý z posledních osmi vzájemných soubojů.

„Budu to hodnotit až od druhé třetiny a hledat pozitiva. Od druhé třetiny tam byly věci, které od hráčů chceme, a na kterých musíme naši hru založit. První třetinu musíme úplně vypustit. Tam jsme byli pomalí. Vítkovice daly čtyři góly a tam se ten zápas rozhodl. I tak jsem ale hráčům za druhé dvě třetiny poděkoval, protože to je ta cesta, kterou musíme jít,“ hodnotil kouč Oremus páteční utkání, ve kterém jako v jediném nevyužil služeb svého útočníka Marosze.

Ten totiž nastoupil předtím v utkání 35. kola v Olomouci i v tom posledním v neděli doma proti Litvínovu, kdy se objevil v útoku vedle Gorčíka a Huny. Karlovy Vary v přímém souboji o poslední místo v tabulce vyhrály 4:3 a předskočily úřadující mistry.

Domácí úspěchem v podkrušnohorském derby utnuli sérii čtyř porážek a poslali obhájce titulu, jež vyhrál uplynulé tři zápasy, zpět na dno tabulky. Dvěma trefami se na výhře Energie podílel útočník Martin Bartek, jenž si ve 30. minutě připsal i vítězný gól.

„Nečekali jsme, že se utkání vyvine takto divoce. Naše mužstvo hodně pomohlo gólmanovi Habalovi, který šel do brány po dlouhé době. Hlavně tím, že z 0:1 to otočilo na 2:1. Ve druhé části utkání byl soupeř aktivnější, naši hráči blokovali střely a rvali se, aby po delší době vyhráli. Za to, že se nám to dnes podařilo, jsme samozřejmě rádi. Rezervy jsou tam ale stále. Potřebujeme pracovat zejména na tom, abychom byli schopni měnit rytmus hry. Před třetí brankou jsme byli moc rozlítaní a gól vlil soupeři novou krev do žil. Ve třetí třetině byl poměr střel snad 2:16. I přesto jsme dnes za tři body samozřejmě šťastní,“ prohlásil o utkání 37. kola extraligy karlovarský asistent trenéra Karel Mlejnek.

Litvínov dorazil k velmi důležitému zápasu i s útočníkem Dudou, který byl ještě v nedávné době hráčem týmu z lázeňské metropole, nejdřív tady vyhlášeného rebela kvůli jeho neustávajícím prohřeškům zbavili kapitánského céčka a později se s ním klub rozloučil úplně. Duda nebyl ovšem jediným z hráčů, se kterým měl klub kvůli jejich disciplíně rozmíšky, podobně jako Marosz letos dopadl například kvůli porušení životosprávy obránce Gulaši.

Další utkání sehraje Energie v extralize v pátek na ledě hradeckého Mountfieldu, do KV Areny se vrátí v nedělním utkání devětatřicátého kola proti Liberci. Hraje se od 15.30 hodin.