Jaromír Jágr slaví kladenský gól proti Českým Budějovicím.

Jaromír Jágr slaví kladenský gól proti Českým Budějovicím. | foto: ČTK

Baráž je těžká, soutěž bude ještě dlouhá, řekl Jágr po výhře

• 23
Výborný začátek a zbytečně pokažený závěr. Tak zhodnotil zápas 4. kola baráže o hokejovou extraligu mezi Českými Budějovicemi a Kladnem Jaromír Jágr. Rytíři zvítězili 4:3, v utkání vedli dokonce 4:0. V tabulce se po výhře dostali na postupové druhé místo.

„Baráž je obrovsky těžká, což se dnes jenom potvrdilo. Jsme rádi za body, ale na ten závěr musíme zapomenout,“ uvedl sedmačtyřicetiletý útočník.

Dlouho se zdálo, že Kladno v Českých Budějovicích jistě kráčí za vítězstvím. Po první třetině vedlo i díky Jágrovu gólu 2:0 a po polovině zápasu byl stav už 4:0 v jeho prospěch. Jenže Jihočeši v závěru druhé třetiny snížili, druhý gól přidali na začátku poslední části a pak půldruhé minuty hráli přesilovku pěti proti třem.

„Při tom oslabení se ukázalo, jak moc je pro nás důležitý Tomáš Plekanec. Nejen, že dává góly a má asistence, ale v oslabení je tady v lize nejlepší,“ uvedl Jágr. Dodal, že Kladno dnes uhájilo vítězství i zásluhou brankáře Lukáše Cikánka. „Podržel nás, zachytal výborně,“ ocenil Jágr.

Baráž má za sebou první třetinu. Kladno už poznalo všechny soupeře, ale druhý nejproduktivnější hráč historie NHL ještě nechce tipovat, kdo by mohl patřit mezi favority. I když pozice Pardubic, které dosud získaly všechny body, vypadá suverénně.

„Vlastně ani ještě nevím, jak dneska hrály,“ řekl Jágr po zápase mezi novináři. Východočeši rozdrtili Chomutov 7:0 a zatím všechny soupeře jednoznačně přehrávají. „Ale baráž je ještě dlouhá, pořád je do konce osm zápasů. Teď záleží na tom, jak se na to týmy připraví. Někomu vyhovuje více trénovat, někdo zase potřebuje víc odpočívat,“ uvedl Jágr.