Vítkovický brankář Daniel Dolejš sleduje puk, ten míří mimo jeho branku.

Vítkovický brankář Daniel Dolejš sleduje puk, ten míří mimo jeho branku. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Hradecký útočník Dej: Nedávali v přesilovkách pozor a doplatili na to

• 0
Během minuty a několika vteřin stačil hradecký útočník Rastislav Dej otočit zápas. Jeho dva góly v závěru duelu na ledě hokejistů Vítkovic přinesly hradeckému mužstvu tři body, kterými tak úspěšně vstoupilo do druhé čtvrtiny základní části extraligy.

„Jsme rádi i proto, že jsme měli víc šancí než Vítkovice. A štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu,“ liboval si šťastný střelec, který obrat dokonal necelé dvě minuty před koncem poslední třetiny.

Už vaše vyrovnání na 2:2 přišlo krátce před koncem základní hrací doby, jak jste ho viděl?
Výborná práce celého útoku, na konci jsem dostal dobrou přihrávku od Jardy Bednáře a já byl sám před brankou.

Druhý gól jste vstřelil dokonce v oslabení, což nebývá tak časté.
Domácí v přesilovkách nedávali pozor a doplatili na to. Měli jsme v nich tři čtyři brejky, u gólu jsme ujeli ve třech, skvěle to udělali Peter Frühauf a Roman Kukumberg, mně stačilo jen nastavit hokejku.

V první třetině jste si naopak vedení nechali dvěma góly vzít. Proč?
Nebylo to z naší strany ideální, zvlášť bruslení, navíc jsme udělali dvě chyby, ze kterých jsme dostali dva góly. Ale od druhé třetiny jsme začali více bruslit, napadat jejich obránce, dobře jsme hráli s pukem v útočné třetině, vytvořili jsme se i dost šancí. Ve druhé pauze jsme si říkali, že bychom měli trefovat branku a ne tyčky. Nakonec to vyšlo a jsou z toho tři body.