Martin Bakoš z Liberce v šanci, kterou zmařil olomoucký brankář Branislav...

Martin Bakoš z Liberce v šanci, kterou zmařil olomoucký brankář Branislav Konrád. | foto: ČTK

Liberec zdolal Olomouc po nájezdech a ukončil její vítězné tažení

• 5
Rozlet olomouckých hokejistů přibrzdil Liberec. Hostující sérii tříbodových úspěchů ukončil na domácím ledě po vítězství 3:2 v nájezdech. Předehrávku 17. kola extraligy rozhodl Lukáš Krenželok.

Olomouc sice nenavázala na tři vítězství z domácího ledu, ale i přes prohru se posunula z devátého místa na sedmé. Liberec je jedenáctý.

V úvodu hrozili více hosté, jenže gólman Will jejich pokusy pochytal. V páté minutě mohli jít do vedení Bílí Tygři, když Bakoš dostal přihrávku do úniku, zakončil efektně s hokejkou mezi nohama, ale Konrád stihl jeho pokus vyrazit. O chvíli později ještě gólmana Olomouce prověřil Jánošík. Při Knotkově vyloučení ztroskotali na Konrádovi také Lakatoš a Ordoš.

Nebezpeční byli i hosté, ale větší šance měli nadále Bílí Tygři. Bakoš nebezpečně vypálil po individuální akci, ale Konrád byl opět na místě. Stejně tak po Bulířově vyjetí zpoza branky. Na druhé straně ztroskotal na Willovi Ostřížek.

Do druhé části vstoupili domácí náporem. Po Dernerově přihrávce ještě Ordoš minul, ale ve 26. minutě se už Liberec radoval. Redenbach našel zpoza branky za kruhy Havlína, který zamířil přesně do levého horního rohu Konrádovy branky. Ve svém 25. zápase v extralize se liberecký bek radoval z premiérové branky.

Další možnost Bílých Tygrů měl Bakoš, na druhé straně podržel Will svůj tým při šancích Eberleho a Knotka. Při Staňkově vyloučení hosté dokonce ve vlastním oslabení vyrovnali. Vyrůbalík uvolnil na pravém kruhu Laše, který zamířil přesně k protější tyči. Za domácí nejdříve neuspěli Šmíd, Jaroslav Vlach ani Bartovič, ale ve 38. minutě už jim vrátil vedení po Vlachově vyhraném vhazování Stránský.

Po 114 vteřinách třetí třetiny bylo opět vyrovnáno. Ostřížek využil clony před Willem a skóroval zpoza pravého kruhu. Potom se Liberec ubránil ve svém prvním oslabení v utkání při Kolmannově trestu. V 52. minutě musel Konrád krýt Bartovičův nebezpečný pokus, Willa o tři minuty později neprostřelil Laš. Nastavení neodvrátil ani v 58. minutě Stránský, jehož střelu Konrád ukryl v lapačce.

V nastavení při signalizovaném vyloučení mohl rozhodnout Krenželok, ale po průniku proti jeho blafáku do forhendu stihl Konrád vystrčit pravý beton. Při pobytu Skladaného na trestné lavici hosté odolali. V nájezdech se prosadili jen domácí Krenželok a Redenbach.

Liberec - Olomouc 3:2 po sam. nájezdech

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži

Filip Pešán (Liberec): „Věděli jsme, že přijede organizovaný, houževnatý a nepříjemný soupeř, což se samozřejmě potvrdilo. Opět jsme narazili na naší nejslabší stránku v letošní sezoně, kterou je neproměňování šancí. Naráželi jsme celý zápas na skvěle chytajícího Konráda. Ve druhé třetině jsme dominovali a měli jsme odskočit na výraznější rozdíl ve skóre, což se nám nepovedlo. V závěru jsme byli rádi, že jsme uhájili nerozhodný stav, protože tam byly tutové šance z obou stran. Zápas byl na konci vabank. Jsem rád, že se nám opět podařilo skórovat v nájezdech a Roman Will rozhodl o tom, že jsme brali bod navíc.“
Zdeněk Moták (Olomouc): „Věděli jsem, že z Liberce se nevozí body lehce. Za zisk jednoho bodu můžu vyjádřit mírnou spokojenost. Bylo to vyrovnané utkání. My jsme v první a třetí třetině předváděli dobrou hru, bohužel nám utekla druhá třetina, kdy jsme byli pomalí. Neměli jsme rychlost, start na kotouč a prohrávali jsme osobní souboje. V závěru utkání bylo vidět, že obě dvě mužstva chtějí brát tři body. Byly šance na obou stranách. Paradoxně v prodloužení, ve kterém domácí hráli přesilovou hru čtyři na tři, jsme měli dvě vyložené šance. Ale neskórovali jsme z nich a v dovednostních soutěžích jsme dnes trošku zklamali.“

Branky a nahrávky: 26. Havlín (Redenbach, Bakoš), 38. J. Stránský (J. Vlach), rozhodující sam. nájezd L. Krenželok - 31. Laš (Vyrůbalík), 42. Ostřížek (Staněk). Rozhodčí: Pražák, Šír - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4731. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 - 0:0
Liberec: Will - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner - Bulíř, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Bartovič - Lakatoš, Jašek, Ordoš - J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, Staněk - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Sundher, Burian - Ostřížek, B. Mráz, Strapáč - Jergl, Herman, Holec - od 41. navíc Roman Vlach. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.