Marek Tomica (vlevo) a David Kämpf slaví gól Chomutova v utkání s Třincem.

Marek Tomica (vlevo) a David Kämpf slaví gól Chomutova v utkání s Třincem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Hokejistům Chomutova se aplaudovalo za stíhací jízdu

• 0
Nevídané. Hokejisté Chomutova sklidili ovace ve stoje už po 3. třetině, ačkoli šel zápas teprve do prodloužení. Fanoušci je vytleskali za stíhací jízdu z 1:4 na 4:4. Vicemistrovi z Třince v neděli nakonec doma podlehli 4:5.

„Hráči ukázali srdce, mužstvo charakter, to se mi líbí. Děkuju jim za to, že dřeli do poslední třetiny,“ řekl trenér Vladimír Růžička.

Piráty přidusil hororový start, 0:3 už v čase 7:37 a podruhé v řadě střídaný brankář Kopřiva, vše začal smolný vlastní gól po teči Rýgla. Famózní nástup do 3. části a góly Sklenáře, Pospíšila a Červenky však zápas vyrovnaly. A to ještě Kämpfovi před prázdnou brankou přeskočil puk hokejku. „Třetí třetina byla fantastická,“ kochal se Růžička. „V šatně jsme si před ní řekli, že na led přijde jiný tým. A Třinec pak nevěděl, co hrát,“ viděl chomutovský útočník Tomáš Pospíšil.

V prodloužení využil Irgl přečíslení, hosté se pak ale kabonili. „Za stavu 4:1 už u nás v kabině nebyl nikdo, kdo by o výhře pochyboval. Možná přílišná sebedůvěra nás srazila. Neuvědomění si toho, že Chomutov je dobrý,“ štvalo třineckého útočníka Jiřího Polanského.

Mistrovský Litvínov poprvé v sezoně ztratil nájezdy, ve Zlíně proto ztroskotal 2:3. Verva v 1. periodě dokázala otočit na 2:1 díky Smolkovi a Frolovi, po půlce zápasu srovnal zapomenutý domácí Ondráček.

„Ve 2. třetině jsme inkasovali zbytečně, protože jsme si říkali, že Zlín dělá nahrávky na střídající hráče. Ale nepohlídali jsme si to,“ marně upozorňoval litvínovský trenér Radim Rulík.