Kouč hokejové Sparty Uwe Krupp řídí týmovou poradu v utkání s Vítkovicemi.

Kouč hokejové Sparty Uwe Krupp řídí týmovou poradu v utkání s Vítkovicemi. | foto: ČTK

Nejtrestanější? Sparta. Máme problém v disciplíně, připouští tým

• 5
V prvním utkání přesilovky soupeře ubránili, v tom druhém už nikoli. Hokejisté Sparty byli v úvodních dvou kolech hokejové extraligy častými hosty na trestné lavici. Dokonce těmi nejčastějšími z celé soutěže. I proto si nepřivezli v neděli z Vítkovic ani bod.

Právě duel na ostravském ledě z pohledu Pražanů výrazně ovlivnila nedisciplinovanost. I když hosté sami srovnali na 1:1 z dvojnásobné přesilovky, ve čtyřech a později i ve třech inkasovali. Těsný výsledek 2:3 vydržel od 17. minuty až do konce utkání a Sparta se vracela z dalekého výjezdu bez bodu.

Pořadí týmů dle trestných minut

Po 2. kole

1. SPA - 36
2./3. HKR,LIT - 30
...
12./14. TRI,MBL,OLO - 10

„Byla to zbytečná vyloučení,“ připustil sparťanský útočník Miroslav Forman, který srovnával na 2:2 kuriózním dloubákem. „Zajímavá trefa, ale byla vlastně k ničemu.“

Uplynulo něco málo přes dvě minuty, když vítězný gól domácích vstřelil z dvojnásobné přesilovky Jakub Lev. Na trestné lavici Sparty se v tu chvíli potkaly kanadské posily Steven Delisle a Jeremie Blain.

Stejně jako v pátek proti Hradci, kdy se ale Sparta ve třech ještě ubránila a v celém zápase dokonce ani jednou neinkasovala, i díky fenomenálnímu Matěji Machovskému v brance.

Vítkovické ofenzivě už ale Pražané v početní nevýhodě neodolávali tak dobře. „Měli jsme hodně vyloučených, naopak oni se předvedli dobrými přesilovkami,“ uznal slabinu v utkání sparťanský kouč Uwe Krupp.

V obou zápasech sice byli hojně vylučovaní i protivníci pražského klubu, ze šesti vstřelených branek Sparty ale byla z početní výhody jen Jarůškova trefa proti Vítkovicím.

„V přesilovkách nám to docela drhlo. Možná jsme v nich trochu nervózní, ale pořád to není ono. Zapracujeme na tom,“ sliboval po ostravském nezdaru Forman.

Kometa rozhodla v závěru. Sparta neuspěla, Liberec opět bez gólu

I když jsou statistiky po dvou odehraných kolech poněkud zkreslené, Kruppova slova o nedisciplinovanosti mají zřejmý ukazatel - Sparta je nejtrestanějším celkem soutěže s 36 minutami na lavici hanby. Pod všemi jsou podepsána výhradně dvouminutová vyloučení.

Další týmy s největším počtem trestných minut jsou Hradec Králové a Litvínov (oba 30), nejslušnější jsou naopak Třinec, Olomouc a Mladá Boleslav (10).

Zda na nešvaru zapracovala, může Kruppova družina ukázat v pátek, kdy se představí od 17:30 na ledě Plzně.