Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | foto: Petr Bílek, MF DNES

Kladno s Jágrem utrpělo v přípravě debakl s Plzní, Třinec zdolal Kometu

• 15
Hokejisté nováčka extraligy Kladna i s Jaromírem Jágrem v sestavě utrpěli v přípravě doma debakl s Plzní 2:8. V dalších soubojích celků z nejvyšší soutěže vyhrál mistrovský Třinec na ledě Komety Brno 6:3 a Zlín na vlastním ledě podlehl Olomouci 2:3 v prodloužení. Karlovy Vary zvítězily nad účastníkem KHL Soči 2:1 v prodloužení a Hradec Králové vyhrál nad Vídní 5:1.

Kladno prohrálo pátý ze sedmi přípravných duelů a ani jednou neuspělo proti extraligovému sokovi. Rytíři zdolali jen prvoligovou Slavii a celek Lausitzer Füchse z druhé německé ligy.

Kladno už v deváté minutě prohrávalo po gólech Miroslava Indráka, Tomáše Mertla, Luboše Roba v přesilové hře a Michala Moravčíka 0:4. V úvodu druhé části se zapsal za hosty mezi střelce i Milan Gulaš, v 28. minutě sice snížil Jakub Strnad, ale v dalších třech početních výhodách se za Indiány prosadili Jaroslav Kracík, Jakub Pour a Indrák. Výsledek zkorigoval rovněž v přesilovce Tomáš Redlich.

Třinečtí Oceláři mezi 12. a 17. minutou získali vedení 3:0. Zařídili to Štěpán Novotný, Jiří Polanský a Erik Hrňa, který zužitkoval přesilovou hru. Za Kometu skóroval ještě v úvodní části Jan Hruška a v 45. minutě ještě zkorigoval výsledek Luboš Horký. Náskok Třince pojistili dvěma góly Matěj Stránský a jedním Polanský. V závěru ještě znovu skóroval brněnský Hruška.

Kometa Brno (bílá) vs. Třinec - přípravný zápas.

Zlín dostal už po půlminutě do vedení Tomáš Fořt a v druhé části po 13 sekundách upravil Jakub Šlahař na 2:0. Olomouc zahájila obrat v 51. minutě díky Petru Strapáčovi, 147 sekund před koncem třetí třetiny vynutil prodloužení David Ostřížek a v čase 62:03 rozhodl v přesilovce David Škůrek.

Karlovarská Energie vedla nad Soči od deváté minuty po brance Matěje Stříteského v přesilové hře. Na začátku druhého dějství vyrovnal Sean Collins, ale v čase 63:19 rozhodl Václav Skuhravý.

Mountfield proti poraženému finalistovi uplynulého ročníku EBEL v závěru první třetiny získal během 170 sekund tříbrankový náskok. Nejdříve využil přesilovou hru Oskars Cibulskis, potom skórovali v oslabení Michal Dragogun i Rudolf Červený. V druhé třetině zvýšil v přesilové hře Aleš Jergl. Za Capitals se zapsal mezi střelce v 43. minutě Taylor Vause, poslední slovo měl však Jordann Perret.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 2:8 (0:4, 1:2, 1:2)

Branky: 27:31 Strnad (Kaut, Réway), 57:09 Redlich (Stach) - 01:26 Indrák (Moravčík, Rob), 02:58 Mertl (Pour, Gulaš), 04:45 Rob (Mertl, Gulaš), 08:50 Moravčík, 20:42 Gulaš (Mertl), 30:39 Kracík (Němec, Straka), 44:24 Pour (Gulaš, Rob), 52:00 Indrák (Kracík). Rozhodčí: Horák, Sýkora – Ondráček, Ganger.

Rytíři Kladno Cikánek (9. Brízgala) – Austin, Nash, Ticháček, Kehar, Zelingr, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Kružík, Réway, O'Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Bernat

HC Škoda Plzeň Pavelka (Frodl) – Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík – Pour, Mertl, Gulaš – Němec, Vlach, Kantner – Rob, Kracík, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Kolda

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:6 (1:3, 0:0, 2:3)

Branky: 19:15 Hruška (Mueller, Gulaši), 44:54 Horký (Hruška, Plekanec), 58:40 Hruška - 11:03 Novotný (Hrehorčák), 14:08 Polanský (Stránský), 16:08 Hrňa (Kundrátek, Chmielewski), 53:57 Stránský (Kundrátek), 55:49 Polanský, 56:25 Stránský (Adamský). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Komínek, Měkýš.

HC Kometa Brno Čiliak (Klimeš) – Bartejs, Pyrochta, Baranka, Němec, Gulaši, Malec, Svozil – Zaťovič, Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Kunc – Jenyš, Kusko, Kratochvíl

HC Oceláři Třinec Kváča (Loubal) – Dravecký, Kundrátek, Gernát, Haman, Adámek, Hrachovský – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Stránský – Kofroň, Hladonik, Kovarčík O. – Hrehorčák, Novotný, Kvasnica

HC Energie Karlovy Vary - HK Soči 2:1P (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 08:23 Stříteský (Gríger, Flek), 63:19 Skuhravý (Vondráček) - 21:15 Collins (Bogdanov). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Gerát, Baxa. Diváci: 1603.

HC Energie Karlovy Vary Bednář (Novotný) – Šenkeřík, Eminger, Graňák "A", Kubka, Rulík, Šafář, Stříteský – Rachůnek "A", Gríger, Kohout, Raška, Knotek, Vondráček, Hlava, Skuhravý "C", Gorčík, Flek, Koblasa, Mikúš, Beránek

HK Soči Bogdanov (Akhmetov) – Alexandrov, Nazarevič, Vorobjov, Petrev "A", Gordejev, Alexandrov, Pogorišny, Maltsev – Merkuov, Archipov, Starkov, Chlopotov, Kaletnik, Tomilin, Lugin "A", Altybarmakjan, Orlovič-Grudkov, Tošitsky, Collins "C", Šmeljov, Rachimullin

Mountfield HK - Vienna Capitals 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Branky: 17:09 Cibulskis (Jergl), 18:45 Dragoun (Miškář, Gaspar), 19:59 Červený (Rákos), 24:10 Jergl (Smoleňák), 54:31 Perret (Dragoun, Cibulskis) - 42:34 Vause (Dorion). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lhotský, Špringl. Diváci: 1 449.

Mountfield HK Mazanec (Sajdl) – Čáp, Linhart, Gaspar, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Šalda – Smoleňák (C), Rákos (A), Červený (A) – Jergl, Paulovič, Miškář – Pilař, Kubík, Chalupa – Dragoun, Bičevskis, Perret.

Vienna Capitals Zapolski (Starkbaum) – Lakos, Hackl, Kichton, Dorion (A), Peter, Flood, Wall, Birnbaum – Bauer, Baun, Olden, Neubauer, Holzapfel, Grosslercher, Artner, Loney, Fischer (C), Kittinger, Vause (A), Hartl.

PSG Berani Zlín - HC Olomouc 2:3P (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 00:30 Fořt (Freibergs), 20:13 Šlahař (Herman, Fořt) - 50:54 Strapáč (Kolouch), 57:33 Ostřížek (Knotek, Jaroměřský), 62:03 Škůrek (Strapáč). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Tošenovjan, Rožánek.

PSG Berani Zlín Kořének (Huf) – Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Žižka (C), Nosek, Ferenc – Šlahař, Fořt, Herman – Okál, Sedláček, Szturc – Dufek, Honejsek, Köhler – Fryšara, Popelka, Kubiš.

HC Olomouc Lukáš (Mokrý) – Ondrušek, Jaroměřský, Švrček (C), Škůrek, Valenta, Rutar – Ostřížek, Knotek, Irgl – Strapáč, Kolouch, Klimek – Burian, Nahodil, Kořenek – Laš, Handl, Hecl.