Hráči brněnské komety slaví branku ve druhém utkání finále play off proti...

Hráči brněnské komety slaví branku ve druhém utkání finále play off proti Třinci. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Kometa srovnala stav finále, Třinec ve druhém zápase porazila 3:2

• 199
Brněnští hokejisté oplatili Třinci porážku z úvodního utkání a druhý duel extraligového finále ovládli poměrem 3:2. O dva góly Komety se postaral Jan Hruška, po dvou zásazích na straně dotahujících Ocelářů si připsal Jiří Polanský. Stav série je vyrovnaný 1:1, třetí klání je na programu ve středu v 17:20.

Třinec - Kometa 2:3

2. finálový zápas, stav série 1:1

Obhájce titulu z Brna nepřipomínal v prvním utkání série obávaného favorita play off a po jednoznačné prohře ukázal v neděli výrazné zlepšení.

Oba soupeři se v úvodu druhého finále pomalu dostávali do čím dál slibnějších šancí, co mířilo mezi tyče, ovšem stačili gólmani zlikvidovat.

K vedení tak pomohlo Kometě do značné míry štěstí. Kdyby do Hruškovy střely z levého kruhu nikdo nezasáhl, zřejmě by ji Hrubec pokryl, jenže obránce Matyáš tečoval puk smolně za záda vlastního gólmana a Oceláři byli rázem pozadu.

Domácí se začali tlačit důrazněji do branky soupeře, nadějnou ránu Ciencialy ale srazil obránce Krejčík mimo. Vyrovnání nepřinesla ani třinecká přesilovka, Petružálkovu nabídku neusměrnil do sítě Marcinko.

Brňané si vypracovali souvislý tlak na konci prvního dějství a ofenzivní apetit si přenesli i do třetiny druhé. U zvýšení hostujícího vedení byl znovu Jan Hruška, když tentokrát v roli střelce tečoval puk za Hrubce i přes sekeru do palce.

Před druhou pauzou ale mohlo být rázem srovnáno. Dvoubrankový náskok nejprve snížil Polanský, jehož našel ve volné pozici Krajíček, a následně měl vyrovnání na hokejce Matyáš, jenže mířil jen do břevna.

Třineckou euforii utnul zkraje třetí periody Zaťovič, jehož první přesný zásah letošních vyřazovacích bojů vrátil hostům pohodlnější vedení. Naději vrátilo Slezanům přísné vyloučení Čermáka, přesilovku rychle využil dorážkou Ciencialovy střely druhým gólem zápasu Polanský.

Vzkříšenou Kometu spasily teče mezi betony. Nejsme poserové, těší Hrušku

Hon za vyrovnáním pokazil Ocelářům trest právě Polanského, po jeho vypršení minul prázdnou kasu Chmielewski a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Kometa srovnala stav série na 1:1, finále se stěhuje ve středu do Brna.

Václav Varaďa (Třinec): „Utekl nám začátek. Inkasovali jsme smolný vlastní gól z ničeho a následně jsme si vytvořili parádní příležitosti, které neskončily brankou. Myslím, že po snížení ve druhé třetině jsme zase chytli vítr do plachet a hráli jsme velmi dobře. Ve třetí třetině jsme bušili stále do plných, a i když se nám podařilo snížit na jeden gól, přes velkou snahu a nasazení hráčů jsme ten třetí gól nedali. Kluci se dnes vydali, ale nebyla tam lehkost a šmrnc, který nás provázel v prvním utkání.“

Karel Pokorný (Brno): „Po sobotní facce jsme dnes byli mnohem koncentrovanější. Vrátili jsme se ke hře, kterou jsme praktikovali jak ve čtvrtfinále, tak v semifinále. Šli jsme do vedení, což pro nás bylo velmi důležité, a nesmírnou bojovností a kázní jsme zápas dovedli do vítězného konce, za což jsme moc rádi.“

Branky a nahrávky: 36. Polanský (Krajíček, Svačina), 57. Polanský (Cienciala, Krajíček) - 7. J. Hruška (Krejčík, Gulaši), 24. J. Hruška (Krejčík, M. Erat), 41. Zaťovič (P. Holík). Rozhodčí: Hodek, Hradil - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, navíc Chmielewski 5 min. a do konce utkání - Gulaši 10 min. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Stav série: 1:1.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, L. Kovář, Matyáš, Linhart - J. Petružálek, Cienciala, Rákos - Hrňa, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Haščák, P. Holík, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vincour, L. Čermák, Horký - Vondráček. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.