Tomáš Rachůnek (vlevo) z Karlových Varů a Tomáš Bartejs z Komety Brno skončili...

Tomáš Rachůnek (vlevo) z Karlových Varů a Tomáš Bartejs z Komety Brno skončili v vzájemném souboji na ledě. | foto: ČTK

Kometa otočila zápas ve Varech a popáté v řadě zabodovala

• 18
Karlovarští hokejisté mířili za domácím vítězstvím nad Kometou Brno, ale závěr dohrávky šestého kola Tipsport extraligy se jim nevydařil. V poslední třetině čtyřikrát inkasovali a podlehli 3:4. Energie vyšla potřetí za sebou naprázdno, zato Brno popáté v řadě bodovalo a počtvrté vyhrálo.

Hosté otočili v závěrečném dějství nepříznivý stav 0:2, pak sice ještě vyrovnal na 3:3 Ondřej Beránek, ale v 57. minutě rozhodl Luboš Horký. Energie po úvodních třech výhrách potřetí za sebou nebodovala.

Karlovy Vary - Kometa Brno

Utkání jsme sledovali online

V úvodním dějství byli aktivnější domácí a přestříleli soupeře v poměru 16:6. Už ve druhé minutě po zaváhání brněnské obrany minul branku zcela osamocený Mikúš. O chvíli později při Plekancově vyloučení se několikrát po sobě vyznamenal Vejmelka, jenž kryl příležitosti karlovarské první formace.

Nejblíže ke vstřelení úvodní branky byl zejména Gríger, ale brněnský gólman zasáhl betonem. Kometa dokázala domácí zatlačit pouze při přesilových hrách a ve 20. minutě mohla jít dokonce do vedení, ale Plekancovu šanci před odkrytou brankou na poslední chvíli zmařil útočník Vondráček.

Na začátku druhého dějství zahrozil nejdříve Flek a na druhé straně Orsava nedokázal v bezprostřední blízkosti dostat puk za Novotného. Poté co Energie přečkala oslabení, ukončil ve 32. minutě Vejmelkovu dva zápasy trvající neprůstřelnost ranou zpoza pravého kruhu Koblasa.

Potom nevyužil velkou šanci hostů Orsava a skóre se změnilo opět na domácí straně. Po Barankově chybě ve obranném pásmu se ve 39. minutě trefil za Vejmelkova záda pohotovou střelou Raška a zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

V závěrečné třetině předvedla Kometa dokonalý obrat vývoje zápasu. Ve 45. minutě po Pyrochtově nahození skóroval Lev a v polovině posledního dějství vyrovnal Plekanec, jenž šikovně tečoval Pláškovo nahození. Obrat dokonal za 52 sekund Holík po Zaťovičově přihrávce zpoza branky.

V 54. minutě se postaral o vyrovnání Beránek, který se dostal mezi kruhy k puku a překonal Vejmelku. Nakonec ale zůstali domácí bez bodu. V 57. minutě projel šikovně středem do rozestoupené obrany Horký a rozhodl. Hosté už těsný náskok ubránili i při Holíkově vyloučení a power play Energie.

Tomáš Mariška (asistent trenéra Karlových Varů): „Ve druhé třetině se nám podařilo překonat obranu v čele s gólmanem, která dva zápasy předtím nedostala góly, což bylo velmi pozitivní. Mrzí mě jen to, že se soupeř ve třetí třetině díky dvěma šťastným brankám dostal do hry. I když jsme se potom dokázali ještě do zápasu vrátit gólem na 3:3, tak jsme zápas nedokázali dotáhnout minimálně k zisku bodu.“

Petr Fiala (trenér Brna): „My jsme určitě nechtěli hrát tak, jak jsme hráli první dvě třetiny. Neměli jsme pohyb a domácí byli prostě lepší a hráli i nebezpečně přesilové hry, při kterých si vytvořili šance. Díky Karlovi Vejmelkovi to bylo po první třetině 0:0. Ve druhé třetině nebyl náš výkon o moc lepší. Asi nás trochu nakopl gól na 1:2 a hlavně domácí znejistili a my jsme toho využili k rychlému obratu.“